• انتشار: 3 دسامبر 2015
  • ساعت: 14:39
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4830
پرینت

اولین نمایشگاه عکس محیط زیستی شبکه رنگین کمان در کابل برگزار شد

شبکه فرهنگی و اجتماعی رنگین کمان، نمایشگاه عکسی را به منظور حفاظت محیط زیست در کابل برگزار کرد.

در این نمایشگاه ۵۰ قطعه عکس از آثار ۹ عکاس کشور از ولایت های هرات، سمنگان، بدخشان و غزنی توسط این شبکه به مدت یک روز به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه در حالی برگزار می شود که مقام های اداره محیط زیست و وزارت صحت عامه گفته اند که سالانه بیش از ۳ هزار نفر بر اثر الودگی هوا جانشان را از دست می دهند.

معصومه سلطانی، هماهنگ کننده شبکه رنگین کمان می گوید که با برگزاری این نمایشگاه، از مردم می خواهیم که تا در حفظ محیط زیست خود تلاش کنند تا زمینی پاک و عاری از الودگی داشته باشیم.

خانم سلطانی گفت که شبکه رنگین کمان قبل از این نیز کمپاین ” نه به پلاستیک” را راه اندازی کرده بودیم تا اگاهی لازم به مردم داده شود تا از خریطه های پارچه ای به جای نوع پلاستیکی اش استفاده کنند.

شبکه رنگین کمان می گوید که جمع شدن بیش از حد کثافت، دود، گرد و غبار و الودگی های صوتی، امراض نهفته ای می شود که بدون اسلحه جان انسان را می گیرد.

مقام ها در وزارت صحت عامه گفته اند که بیماری های قلبی، سکته مغزی، نفس تنگی، زکام، گلودردی از جمله بیماری های است که به خاطر آلودگی هوا بروز می کند.

لازم به ذکر است که این چنین حرکت ها و نمایشگاه هایی می تواند در رشد فرهنگ شهری و حفظ محیط زیست نقش به سزای داشته باشد.

گفتنی است که با کمپاین های شبکه رنگین کمان، کارخانه ای در کابل اعمار شده است که خریطه های پارچه ای/تکه ای می سازد تا مانع نوع پلاستیکی اش شود و از بروز امراض مزمن جلوی کنند.

شبکه رنگین کمان از یک سال بدین سو، فعالیت های محیط زیستی زیادی در شهر کابل به طور رضاکارانه انجام داده است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.