• انتشار: 23 آوریل 2020
  • ساعت: 17:43
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 43982
پرینت

اولین محموله ۵۰۰۰ تنی گندم اهدایی هند به هرات رسید

هند به افغانستان وعده‌ی کمک ۷۵ هزار تُن گندم را داده است. از این میان، بیش از پنج‌هزار تُن آن وارد افغانستان شده و قرار است در کمتر از دو هفته‌ی دیگر، ده‌هزار تُن گندم از هند به مقصد افغانستان بارگیری شود.

مقامات محلی در ولایت هرات می‌گویند نخستین محموله پنج‌هزار تُنی گندم کمک هند به این ولایت رسیده است.

مونسه‌ حسن‌زاده، معاون والی هرات امروز (پنج‌شنبه، ۴ ثور) گفت قرار است تا یک ماه دیگر ۷٫۵ هزار تُن دیگر گندم کمکی هند از طریق بندر چابهار در سیلوی هرات ذخیره شود.

خانم حسن‌زاده افزود محموله گندم کمکی هند میان افراد نیازمند در سطح هرات توزیع خواهد شد. به گفته‌ی او، گندم‌های کمکی هند از طریق هرات به ولایت‌های غربی دیگر نیز فرستاده خواهد شد.

در همین حال، بشیراحمد احمدی، معاون ریاست زراعت هرات گفت سیلوی هرات قادر به ذخیره گندم است و به هیچ عنوان گندم در این سیلو فاسد نمی‌شود.

هند به افغانستان وعده‌ی کمک ۷۵ هزار تُن گندم را داده است. از این میان، بیش از پنج‌هزار تُن آن وارد افغانستان شده و قرار است در کمتر از دو هفته‌ی دیگر، ده‌هزار تُن گندم از هند به مقصد افغانستان بارگیری شود. همچنان ۷۵ هزار تُن گندم قرار است در جریان سه ماه از طریق بندر چابهار به افغانستان برسد.

به دلیل شیوع ویروس کرونا در هرات، شمار افراد نیازمند در این ولایت به میزان چشم‌گیری افزایش یافته است. افراد فقیر حکومت را در راستای عدم کمک‌رسانی به آنان به بی‌پروایی متهم می‌کنند.

هم اکنون شمار زیادی از دکان‌ها در سطح شهر هرات به‌دلیل شیوع کرونا تعطیل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.