• انتشار: 7 می 2020
  • ساعت: 13:19
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 44091
پرینت

اولین محموله گندم اهدایی هند از طریق بندر چابهار به افغانستان رسید

مدیرکل بنادر و دریانوردی ولایت سیستان و بلوچستان ایران ادامه داد: این محموله در قالب ۲۰۳ کانتینر توسط کشتی نگار از شناورهای جمهوری اسلامی وارد بندر چابهار شد که بلافاصله عملیات تخلیه و بارگیری این کالا با تجهیزات استراتژیک و مدرن این بندر استارت خورد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی ولایت سیستان و بلوچستان ایران گفت: نخستین محموله پنج هزار تنی گندم اهدایی هند به افغانستان در سال جدید از طریق بندر چابهار به مقصد رسید.

بهروز آقایی روز پنجشنبه اظهارداشت: بازگشت کانتینرهای خالی باقی‌مانده به بندرچابهار با تخلیه تدریجی محموله اهدایی از طریق مرز میلک همچنان ادامه دارد و تمامی تلاش‌ها بر این است که محموله‌های افغانستان  به صورت حمل یکسره و در کوتاه‌ترین زمان به این کشور ارسال شود.

وی با بیان اینکه قرار است محموله ۷۵ هزار تنی گندم از طریق بندر چابهار به افغانستان ترانزیت شود،افزود: نخستین بخش از سری جدید کمک‌های انسان دوستانه دولت هند به مردم افغانستان ۲۷ فروردین در بندر شهید بهشتی چابهار پهلو گرفت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی ولایت سیستان و بلوچستان ایران ادامه داد: این محموله در قالب ۲۰۳ کانتینر توسط کشتی نگار از شناورهای جمهوری اسلامی وارد بندر چابهار شد که بلافاصله عملیات تخلیه و بارگیری این کالا با تجهیزات استراتژیک و مدرن این بندر استارت خورد.

وی اظهارداشت: پس از هماهنگی با گمرک، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و تمامی سازمان‌ها و مراکز ذیربط، تمام این ۲۰۳ کانتینر توسط کامیون‌های تدارک دیده شده از سوی متصدی حمل، ظرف ۱۲ روز پس از تخلیه از کشتی به مرز میلک -زرنج حمل و وارد افغانستان شد.

آقایی تصریح کرد: تاکنون حدود ۶۱ کانتینر خالی از این محموله از طریق مرز زرنج – میلک به بندر شهید بهشتی چابهار بازگشته است.

وی خاطرنشان کرد: تخلیه و حمل یکسره کالا از عوامل مهم افزایش ضریب بهره وری بنادر محسوب می‌شود که تسهیل و تسریع فرآیند قانونی خروج کالا، تشویق و تامین ناوگان حمل زمینی جهت انتقال کالا از بندر چابهار از شرایط تحقق این امر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.