• انتشار: 29 اکتبر 2020
  • ساعت: 12:40
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 50164
پرینت

اولین قطار مسافربری آزمایشی از ایران وارد افغانستان شد

اولین قطار آزمایشی مسافربری با پیمودن ۶۲ کیلومتر از نقطه مرزی افغانستان و ایران، هیئت عالی‌رتبه دولت جمهوری اسلامی ایران را تا ایستگاه خط آهن روزنک ولایت هرات انتقال داد و عصر روز دو باره به ایران بازگشت».

اولین قطار آزمایشی مسافربری با پیمودن ۶۲ کیلیومتر از ایران وارد خاک افغانستان شد.
اداره مستقل خط آهن افغانستان در خبرنامه‌ای گفت نخستین قطار مسافربری با دو واگون جهت بررسی‌ها و آزمایش‌های تکنیکی، روز گذشته از خواف ایران وارد خاک افغانستان شد.
در خبرنامه آمده است: «این قطار با پیمودن ۶۲ کیلومتر از نقطه مرزی میان دو کشور، هیئت عالی‌رتبه دولت جمهوری اسلامی ایران را تا ایستگاه خط آهن روزنک ولایت هرات انتقال داد و عصر روز دو باره به ایران بازگشت».

هیئت نامبرده همراه با هیئت اداره مستقل خط آهن افغانستان در بازدید مشترک از مسیر، ایستگاه‌ها و تأسیسات قطعه سوم خط آهن خواف-هرات در رابطه به افتتاح و بهره‌برداری قطعه سوم این پروژه بحث و تبادل نظر نمودند.
از مسیر خط آهن خواف-هرات که در آیندهٔ نزدیک افتتاح می‌شود، قرار است علاوه بر انتقال اموال تجاری برای انتقال مسافر میان دو کشور نیز استفاده شود.

این خط آهن دسترسی افغانستان به شبکه خط آهن ایران، بندرهای آبی جنوب این کشور و سر انجام بندرهای آبی و شبکه خط آهن ترکیه و کشورهای اروپایی را میسر می‌کند.
با بهره‌برداری از پروژه یاد شده، تاجران افغانستان قادر خواهند بوداموال تجاری خویش را با قیمت ارزان، زمان اندک و به‌گونه مصئون به مارکیت‌های منطقه و جهان صادر و وارد نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.