• انتشار: 6 دسامبر 2016
  • ساعت: 18:08
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 16018
پرینت

اولین عکس پناهجوی افغان که متهم به تجاوز و قتل دختر یک مقام آلمانی است

این اولین عکس پناهجوی نوجوان افغان در آلمان است که متهم به تجاوز و قتل دختر ۱۹ ساله یک مقام ارشد آلمانی می باشد.

این پناهجوی افغان که توسط مقامات امنیتی آلمان تنها با نام «حسین. ک» یاد شده است، متهم به تجاوز و قتل «ماریا لادن بارگر» می باشد.

جنازه ماریا لادن بارگر در رودخانه ای در شهر فرایبورگ آلمان کشف شد، جایی که او به طور داوطلبانه در یک کمپ مهاجرین فعالیت می کرد.

رسانه های آلمانی گزارش کرده اند که حسین ۱۷ سال دارد و متولد ولایت غزنی افغانستان می باشد. او در ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ (عقرب سال ۱۳۹۴) به تنهایی وارد آلمان شده بود.

لازم به ذکر است که قتل ماریا لادن بارگر موج تازه ای از انتقادها را علیه سیاست های مهاجر پذیری آلمان برانگیخته است، به طوریکه فعالان راست افراطی در این کشور سیل کنترول ناشده مهاجران را از علت های اصلی این رویداد بیان کرده است.

اولین عکس پناهجوی افغان که متهم به تجاوز و قتل دختر یک مقام آلمانی است

«حسین. ک» ۱۷ سال سن دارد و در ماه عقرب سال گذشته به تنهایی وارد آلمان شده بود.

 

پدر ماریا لادن بارگر، داکتر «کلمنس لادن بارگر» یکی از وکلای ریاست حقوقی کمیسیون اروپا می باشد.

جنازه ماریا در تاریخ ۱۶ اکتبر سال جاری (۲۵ میزان ۱۳۹۵) از رودخانه ای در شهر فرایبورگ آلمان کشف شد. پولیس آلمان کمی بعد اعلام کرد که وی قبل از خفه شدن در آب رودخانه، مورد تجاوز قرار گرفته بوده است.

ماریا هنگامی که از یک مهمانی در ساعات اولیه بامداد به سوی خانه اش راهی بوده، کشته شد.

در همین حال اما، گزارش های متناقضی در خصوص «حسین.ک» متهم قتل ماریا وجود دارد. گفته می شود وی در هنگام قتل ماریا ۱۶ سال داشته و به جرمش نیز اعتراف کرده است.

اما یک دادستان آلمان گفته است “حسین از آن زمان تاکنون چیزی نگفته است. وی تنها درخواست وکیل برای خودش کرده است و می گوید پیش از وکیلش حرفی نخواهد زد.”

ماریا لادن بارگر

ماریا هنگامی که از یک مهمانی در ساعات اولیه بامداد به سوی خانه اش راهی بوده، کشته شد.

بازرسان پرونده این قتل می گویند که شواهدی مانند یک تار موی بلوند مانند موهای حسین را بدست دارند که سبب شده حسین متهم به قتل این پرونده باشد.

از سویی دیگر دولت آلمان از شهروندانش خواسته است تا از این رویداد برای تحریک خشونت و نفرت علیه مهاجرت استفاده نکنند.

فعالان ضد مهاجرتی می گویند که این تراژدی نشانگر خطر مهاجرت های غیرقانونی می باشد. آنها ماریا را قربانی «سیاست خوش آمدگویی به مهاجران» آنگلا مرکل عنوان کرده اند.

رینر واندت رئیس اتحادیه پولیس آلمان گفته است که اگر کشورش آمادگی مقابله با خطرهای سیل مهاجرت ها می داشت، از قتل ماریا جلوگیری می شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.