• انتشار: 18 جولای 2020
  • ساعت: 10:07
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 45865
پرینت

اولین علامت ویروس کوید-۱۹ کشف شد

براساس تازه ترین آزمایشات انجام شده روی بیماران کوید-۱۹ توسط یک دانشمند اسپانیایی، بروز جوش فراوان در مخاط دهان از نشانه های ابتلا به این ویروس کشنده می باشد.

اولین علامت ویروس کرونا ممکن است از خارش در حفره دهان مشاهده شود.

آنانتیم دانشمندان اسپانیایی در آزمایشی که در مجله علمی JAMA Dermatology به چاپ رسیده، نتیجه گیری کرده براساس مطالعات، در ۲۹ درصد از بیماران تحت نظر گرفته شده، جوش بسیار در مخاط دهان مشاهده شد. این علائم حدود دو روز قبل از سایر علائم بالینی ویروس کرونا در آنها ظاهر شد.  

در حال حاضر، دانشمندان نمی توانند بگویند این علائم در بین همه بیماران چقدر گسترده است، از بسیاری جهات، این با الزامات ایمنی پیچیده است، که هنگام بررسی حفره دهان بیماران مشکل ایجاد می کند؛ این مطالعه شامل ۲۱ بیمار ۴۰ تا ۶۹ ساله بود.

پیش از این، وزارت بهداشت روسیه هشدار داده بود ضایعات پوستی ممکن است اولین علامت احتمالی عفونت کروناویروس باشند. درماتوز و جوش های پوستی در افراد آلوده در بخش به هفت گروه تقسیم شدند: آنژییت؛ جوش پاپولو-سنگ فرشی و گلسنگ صورتی؛ توکسیدرمی؛ کندوها؛ اریتم عفونی و جوش های شبیه سرخک؛ فوران از نوع گرمی خاردار قارچ و اکریژن. ضایعات مصنوع (تغییرات در بافت های صورت).

در حال حاضرجهان بیش از ۱۳٫۸ میلیون آلوده به کرونا ویروس وجود دارد که از این تعداد بیش از ۵۹۲ هزار نفر فوت کردند، ۷٫۷ میلیون نفر دیگر بهبود یافتند.

بیشتر آلوده ها در ایالات متحده آمریکا، برازیل، هند، روسیه و پرو مشاهده شده است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.