• انتشار: 18 اکتبر 2015
  • ساعت: 16:47
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 3580
پرینت

اولین دوره مسابقات وی وینام انتخابی تیم ملی برگزار شد

اولین دور مسابقات وی وینام گزینشی تیم ملی کشور با حضور بیش از ۱۲۰ ورزشکار در جمینازیوم تربیت بدنی و سپورت شروع به کار کرد.

سید فضل من الله فضلی رئیس فدراسیون وی وینام کشور گفت: این مسابقات با حضور بیش از ۱۲۰ وررشکار از ۱۵ ولایت کشور، برای اولین بار در افغانستان برگزار خواهد شد.

وی گفت: در این مسابقات ورزشکارانی از ولایت های کابل، بامیان، پروان، لوگر، غزنی، نیمروز، پنجشیر، کنر، ننگرهار، بغلان، پکتیا، هلمند، فراه، سمنگان و کندز در وزن های ۴۹ الی ۸۶ کیلوگرم با هم به رقابت می پردازند.

رئیس فدراسیون وی وینام کشور اضافه کرد: روز گذشته(شنبه) وزن کشی ورزشکاران انجام شد که این مسابقات امروز رسما افتتاح خواهد شد و تا سه روز آینده به اتمام خواهد رسید.

این مسابقات برای اولین بار در کشور بین ورزشکاران سنین ۱۸ الی ۳۵ سال در بخش بزرگسالان برگزار می شود که قرار است ۳۰ ورزشکار برتر این مسابقات به تیم ملی راه یابد.

نفرات برتر این مسابقات برای شرکت در رقابت های بین المللی ویتنام که قرار است در آینده نزدیک برگزار شود، اعزام خواهد شد.

گفتنی است وی وینام از جمله ورزش های رزمی می باشد که دو سال قبل در افغانستان توسط سید فضل من الله فضلی پایه گذاری شد و از دو سال قبل بدین سو زیر نظر کمیته ملی المپیک مشغول فعالیت می باشد.

این فدراسیون در ۱۵ ولایت افغانستان دارای نمایندگی است و ۲۱ باشگاه ورزشی در این رشته ورزشی، در شهر کابل در حال فعالیت می باشد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.