• انتشار: ۱۲ اسد ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۴:۳۵
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 1397
پرینت

اولین درگیری میان طالبانی پس از مرگ ملا محمد عمر چندین کشته برجای گذاشت

اولین درگیری شدید میان نیروهای طالبانی پس از تایید مرگ ملا محمد عمر رهبر این گروه امروز به وقوع پیوست که چندین کشته برجای گذاشت.

بر اساس گزارش ها، این درگیری صبح امروز در منطقه غربی ولایت هرات پس از مشاجره لفظی میان شورشیان طالبان به وقوع پیوست.

یک مقام امنیتی ولسوالی شیندند در ولایت هرات گفت درگیری میان شورشیان طالبان ۹ کشته بر جای گذاشت که یکی از فرماندهان ارشد این گروه نیز در میان این کشته شدگان است.

این مقام امنیتی که خواست نامش فاش نشود گفت درگیری بین شورشیان طالبان از مشاجره لفظی بر سر رهبریت جدید این گروه شروع شده و به درگیری مسلحانه بین این دو گروه تبدیل شد.

این مقام امنیتی هویت فرمانده کشته شده طالبان را ملا اسماعیل اعلام کرد که به همراه ۵ تن از همراهانش در این درگیری کشته شد. همچنین از گروه دیگر نیز ۳ شورشی طالب کشته شده اند.

هفته پیش، گروه طالبان با انتشار بیانیه ای رسمی مرگ ملا محمد عمر را تائید کردند و از انتصاب ملا اختر منصور به عنوان جانشین ملا عمر خبر دادن.

انتشار خبر مرگ ملا محمد عمر هفته گذشته در رسانه ها منتشر شد که گفته می شود دولت پاکستان مرگ وی را به دولت افغانستان ابلاغ کرده است.

مرگ ملا محمد عمر، اولین بار توسط گروه جدا شده طالبان به نام “محاذ فدایی” اعلام شد که گفته می شد ملا اختر منصور و ملا گل آقا از نزدیکان ملا عمر عاملان قتل وی هستند.

همچنین گروه محاذ فدایی مدعی است که اسنادی در اختیار دارد که ثابت می کند ملا اختر منصور و ملا گل آقا عاملان قتل ملا عمر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.