• انتشار: ۲۸ اسد ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۱:۴۳
  • سرویس: فرهنگی هنری
  • کدخبر: 1803
پرینت

اولین جشنواره فیلم کشورهای عضو سارک در ولایت بامیان افتتاح شد

اولین جشنواره فیلم کشورهای عضو سارک در ولایت بامیان افتتاح شد. در این جشنواره سی فیلم، که رسم و رواج های بومی کشورهای عضو سارک را به تصویر می کشد، از هشت کشور عضو اتحادیه همکاری های جنوب آسیا “سارک” طی مدت هشت روز به نمایش گذاشته می شود.

کبیر دادرس رئیس اداره اطلاعات و فرهنگ بامیان گفت” این سی فیلم که به مدت هشت روز در سالن کمپ هنری سارک به نمایش گذاشته می شود، بیانگر رسم و رواج های کشورهای عضو سارک بوده که یکی از مهمترین برنامه های جشنواره راه ابریشم و سارک را تشکیل می دهد.”

به گفته فرهنگیان و مسئولین محلی بامیان، نمایش این فیلم ها که از کشورهای نپال، بنگلادش، هندوستان، فنلند، بوتان، مالدیو، سریلانکا و افغانستان توسط بیش از سی سینماگر تهیه و کارگردانی شده است، برای تقویت روابط فرهنگی کشورهای عضو سارک مهم می باشد.

الیاس طاهری یکی از فرهنگیان ولایت بامیان می گوید: ” نمایش این فیلم ها می تواند تبادل فرهنگ، رسم و رواجها و افکار مردم این کشورها را بوجود آورد که از لحاظ فرهنگی از اهمیت خاصی برخوردار است.”

مسئولین محلی این ولایت می گویند که دومین جشنواره فرهنگی هنری سارک و راه ابریشم به تاریخ دو سنبله (۲۴ اگست) سال جاری در مرکز ولایت بامیان راه اندازی می شود.

سینما گران افغان با اظهار خرسندی از نمایش این فیلم ها می گویند که این جشنواره فیلم، سبب تشویق فیلم سازان کشور خواهد شد.

دراین جشنواره دست کم ده برنامه مختلف فرهنگی-هنری از جمله فستیوال فیلم کشورهای عضو سارک و نمایش غذا های محلی اجرا خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.