اجتماعیِتیتر یک

اولین انقلاب تویتری در کشور/بیش از ۴۰۰ هزار تویت برای جنبش روشنایی

این هواداران طی ساعت های ۹ صبح تا ساعت ۴ عصر امروز جمعه بیش از ۴۰۰ هزار تویت با هشتگ مذکور نوشتند. بیشترین تویت بین ساعت ۲٫۵ تا ۳٫۵ عصر امروز با ۴۵ هزار تویت بود.

هواداران جنبش روشنایی با شعارهای مختلف در پیوند به تبعیض، تعصب، نابرابری، افراط گرایی و انکشاف متوازن از دولت خواسته اند که به همه باشندگان این سرزمین با یک چشم نگاه کند.

هشتگ، کلمه یا عبارتی متشکل از حروف و اعداد می دانند که بین آنها فاصله ای وجود ندارد و در ابتدای آن از نماد # استفاده می شود تا امکان شناسایی این موضوع برای دیگر اعضای شبکه اجتماعی آسان شود.

طوفان توییتری1

گفتنی است که اولین بار هشتگ در تویتر در سال ۲۰۰۷ استفاده شده است و بعد از آن کاربران شبکه های اجتماعی نظر و ایده های خود را با هشتگ به گوش جهانیان می رسانند.

هشتگ enlightenment نیز امروز جزء برترین های شبکه تویتر بود.

در دوم اسد سال جاری خورشیدی، دو مهاجم انتحاری خود را بین هواداران جنبش روشنایی منفجر کردند که ۸۴ تن کشته و نزدیک به ۳۰۰ تن زخمی شدند.

دولت در پی این حادثه تروریستی یک کمیسیون حقیقت یاب تشکیل داد تا موضوع را به صورت دقیق بررسی کند.

جنبش روشنایی اما دو روز پیش در یک نشست مطبوعاتی گفت که به کمیسیون حقیقت یاب باور ندارد و باید یک کمیسیون بین المللی دایر شود.

نوشته های مشابه

۳ دیدگاه

  1. درود به خون خون خفتگان ومجروحین دوم اسد ، دهمزنک کابل. درود به بازماندگان شهدا و درود بر ادامه دهندگان راه جنبش روشنایی (برای روشنایی).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا