بین المللسیاستِتیتر یک

اوضاع امنیتی در افغانستان همچنان دشوار است/نیروهای امنیتی اما استقامت و اراده خوبی نشان داده اند

 

 

سخنگوی کاخ سفید دیروز پنجشنبه گفت “به نظر من حمله انتحاری مرگبار پنجشنبه به وضوح نشان گر موضوعی است که مدتهاست معترف به آن هستیم و آن یعنی اینکه اوضاع امنیتی در افغانستان بویژه در فصل جنگ همچنان دشوار است.”

جوش ارنست اما با اشاره به حمله مرگبار انتحاری روز پنجشنبه گفت با وجود دشوار بودن اوضاع امنیتی در افغانستان، نیروهای امنیتی و دفاعی کشور از خودشان اراده و استقامت خوبی نشان داده اند.

آقای ارنست که هر روز  در کنفرانس مطبوعاتی مقابل خبرنگاران حاضر می شود همچنین به اهمیت ادامه تعهد آمریکا، ناتو و دیگر شرکای بین المللی شان به دولت افغانستان و نیروهای امنیتی افغانستان تاکید ورزید.

وی تصریح کرد که آمریکا و متحدانش همکاری خوبی را در افغانستان با یکدیگر داشته اند.

او گفت “بسیار حائز اهمیت است که ما به حمایت های مالی و نظامی مان ادامه دهیم زیرا به نظر می رسد که افغانستان همانطور که زیربناهای خودش را بازسازی می کند، در حال تقویت نیروهای امنیتی اش نیز می باشد.”

در همین حال سخنگوی وزارت خارجه آمریکا جان کربی نیز حمله مرگبار انتحاری روز گذشته به افسران آکادمی پولیس را در کابل محکوم کرد.

وی گفت اولین حمله افسران آکادمی پولیس را هدف قرار داد و حمله دومی مردمی را هدف قرار داد که به کمک زخمی های حادثه اول شتافته بودند.

جان کربی افزود “این حمله در ماه مبارک رمضان به وضوح نشان دهنده بی اعتنایی و بی احترامی افراطی ها به جان انسان ها و ادامه آسیب رساندن به مردم افغانستان می باشد.”

وی در پایان یادآور شد که این گونه حملات تنها به عمیق تر شدن حمایت های ایالات متحده از مردم و دولت افغانستان خواهد انجامید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا