• انتشار: ۱۲ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۱۶
  • سرویس: فرهنگی هنری
  • کدخبر: 64630
پرینت

انیمیشنی از دختر مهاجر افغان منتخب جشنواره بین المللی لهستان شد

انیمیشنی کوتاه از دختر مهاجر افغان در جشنواره بین المللی انیمیشن لهستان از سوی داوران این جشنواره موفق به کسب دیپلم افتخار شد.

جشنواره (Rising of Lusitania) یک جشنواره بین المللی مختص فیلم های بلند و کوتاه انیمیشن در قالب روایت مستندی است که هر ساله در ماه سپتامبر در کشور لهستان برگزار می گردد و شرکت کننده های زیادی از کشورهای مختلف در آن اشتراک می کنند.

انیمیشن کوتاه «WHO» (چه کسی) ساخته خدیجه ظفری، دختر مهاجر افغان ساکن ایران، که به بخش مسابقه این جشنواره راه یافته بود، دیپلم افتخار را از سوی داوران این جشنواره برای این هنرمند جوان افغان به ارمغان آورد.

انمیشن «چه کسی» آخرین اثر این هنرمند جوان است که به موضوع مشکلات زنان در جامعه می پردازد.

خدیجه ظفری به خبرنگار خبرگزاری رها گفت: “به عنوان یک دختر افغان همیشه از شرایط و مشکلات زنان افغانستان اطلاع داشتم و این یکی از بزرگترین دغدغه های زندگی ام بوده است.”

خدیجه ظفری می گوید اکثر ساخته هایش به مشکلات زنان در جامعه می پردازد.

خانم ظفری افزود که اکثر موضوعات ساخته هایش به مشکلات زنان در اجتماع می پردازد.

لازم به ذکر است که انیمیشن «چه کسی» پیش از این نیز در جشنواره های دیگری در کشورهای اتریش، ایتالیا و جشنواره فیلم لاجورد افغانستان اشتراک کرده بود.  

ذبیح الله مجاهد سخنگو و معاون وزیر اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی طالبان در روزهای اولیه تسلط این گروه بر افغانستان در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا هنرمندان در افغانستان اجازه فعالیت خواهند داشت یا خیر، گفته بود که اگر کار هنرمندان مطابق با شریعت اسلامی باشد می توانند به فعالیت خود ادامه دهند، در غیر این صورت باید به دنبال تغییر شغل خود باشند.

این گفته ها در حالیست که طالبان این هفته سرپرستی جدید برای ریاست افغان فیلم که مسئول تهیه و تولید آثار سینمایی در افغانستان و مدیریت سینماها در کشور را بر عهده دارد، تعیین کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.