• انتشار: 9 جولای 2016
  • ساعت: 11:36
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 10709
پرینت

انگلیس نیز شمار سربازانش در افغانستان را افزایش می دهد

پس از اعلام آمریکا و استرالیا مبنی بر افزایش حضور و حمایت نظامیشان از افغانستان، انگلیس نیز شمار سربازانش را در کشور افزایش می دهد.

مقامات انگلیسی اعلام کردند که این کشور ۵۰ سرباز دیگر به ۴۵۰ سرباز فعلی اش در افغانستان می افزاید و همچنین خروج این سربازان را از کشور به تاخیر می اندازد.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس گفت هدف انگلیس از افزایش تعداد سربازانش در افغانستان تقویت ظرفیت نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور می باشد.

وی همچنین گفت که سربازان انگلیسی حاضر در افغانستان در قالب ماموریت حمایت قاطع ناتو در زمینه های آموزش و مشاوره به نیروهای امنیتی افغانستان خدمت می کنند.

انگلیس در حالی از افزایش تعداد سربازانش در افغانستان خبر می دهد که روز چهارشنبه هفته گذشته، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نیز گفت که تصمیم گرفته است حضور سربازانش را در افغانستان تمدید کند و ۸۴۰۰ سرباز را برای سال ۲۰۱۷ در افغانستان نگه دارد.

پیش تر برنامه ریزی شده بود که تنها ۵۵۰۰ سرباز این کشور برای سال ۲۰۱۷ در افغانستان حضور داشته باشد. در حال حاضر، آمریکا ۹۸۰۰ سرباز در افغانستان دارد.

وزارت دفاع آمریکا گفته است که باراک اوباما این تصمیم را پس از مشورت با جنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان، تیم امنیت ملی اش، اعضای کنگره و متحدانش گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.