• انتشار: 19 ژوئن 2016
  • ساعت: 20:35
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 10192
پرینت

انگلستان برای پشتیبانی از سرمایه گذاری ۲۵ میلیون پوند کمک می کند

وزارت مالیه کشور اعلام کرده است که کشور انگلستان برای پشتیبانی از سرمایه گذاری در کشور تا ۷ سال آینده ۲۵ میلیون پوند کمک خواهد کرد.

به نقل از خبرنامه این وزارت؛ این کمک قراراست برای ۷ سال آینده تا ۲۰۲۳ میلادی در بخش های اصلاحات حقوقی کار و بار، حقوق و مصئونیت سرمایه گذاران، پیشرفت رابطه دولت و بخش خصوصی، توانمند سازی اقتصادی زنان به سطح ملی و بین المللی مصرف شود.
اکلیل حکیمی، وزیر مالیه و دزموند سوئینی، وزیر انکشاف اقتصادی کشور انگلستان امروز ۳۰ جوزا در ارگ ریاست جمهوری از طریق کنفرانس مطبوعاتی برای حمایت سرمایه گذاری در افغانستان کمک جدید ۲۵ میلیون پوند را اعلام کردند.
وزیر مالیه با اظهار سپاس و قدردانی از کمک های سخاوتمندانه کشور انگلستان گفت: تا حال کشور انگلستان به افغانستان در حدود ۴ میلیارد دالر کمک کرده و ۱٫۶ میلیارد آن در ۱۳ پروژه ملی به مصرف رسیده است.
همچنان وزیر مالیه در مورد آمادگی های دولت برای کنفرانس های وارسا و بروکسل، توقعات و تعهدات دولت افغانستان الی آغاز این دو کنفرانس نیز معلومات مفصل و همه جانبه ارائه کرد.
وزیر مالیه گفت: مسوده چارچوب انکشاف ملی ترتیب گردیده و بعد از اینکه نهایی گردید به همکاران بین المللی ارائه خواهیم کرد.
دزموند سوئینی، وزیر انکشاف اقتصادی کشور انگلستان به ادامه کمک های انکشافی شان به افغانستان اطمینان داد.
قابل ذکر است از سال ۲۰۰۸ بدینسو از طریق این برنامه ۲۷٫۲ میلیون پوند کمک صورت گرفته که تقریبا ۱۹ هزار فرصت کاری به وجود آورده، و قرار است که به ۲۰ هزار نفر دیگر هم زمینه کاری مساعد گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.