• انتشار: ۲۸ سنبله ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۶:۳۳
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 37853
پرینت

انفجار یک موتر بمب گذاری شده در زابل ۷۲ کشته و زخمی بر جای گذاشت

انفجار یک موتر بمب گذاری شده در قلات ولایت زابل بیش از ۷۲ کشته و زخمی بر جای گذاشت.

به گفته سخنگوی والی زابل این موتر بمب گذاری شده حدود ساعت ۵ و ۵۰ دقیقه صبح امروز پنج شنبه در دروازه ورودی شفاخانه حوزه ای زابل منفجر شد.

گل اسلام سیال افزود در این انفجار ۱۲ نفر کشته و حدود ۶۰ تن دیگر زخمی شدند.

به گفته وی موتر بمب گذاری شده نوع «مزدا» در منطقه هواشناسی شهر قلات منفجر شد و زخمی های حادثه به شفاخانه های شهر قلات و قندهار منتقل شدند.

کشته شدگان این رویداد همه غیرنظامی اند و کودکان و زنان نیز در میان آنها به چشم می خورد.
به گفته‌ی سخنگوی والی زابل، وضعیت بیشتر زخمی ها وخیم است و تعدادی از آنان به دلیل وخامت جراحت‌شان به شهر قندهار در جنوب زابل انتقال داده شده‌اند.
وی تأکید کرد در این انفجار قسمت‌هایی از شفاخانه‌ی حوزوی زابل به طور کامل تخریب شده است.

در همین حال عطا جان حق‌بیان، رییس شورای ولایتی زابل، نیز گفت در این حمله شفاخانه ملکی زابل به کلی تخریب شده و فرو ریخته است.
آقای حق‌بیان افزود تاکنون بیش از ۲۰ کشته و بیش از ۷۰ زخمی از زیر آوار بیرون کشیده شده‌اند. او گفت احتمال افزایش تلفات وجود دارد.

ساعتی پس از وقوع این رویداد گروه طالبان مسئولیت آن را بر عهده گرفت. این گروه با نشر اعلامیه‌ای گفت این حمله بر ریاست امنیت ملی زابل صورت گرفته است. در اعلامیه‌ی این گروه آمده است در این حمله «تعداد زیادی» از افسران ریاست امنیت ملی زابل کشته و زخمی شده‌اند.

این درحالی است که روز سه شنبه هفته جاری نیز طالبان طی دو حمله انتحاری در کابل و پروان تعداد زیادی از افراد ملکی را به خاک و خون کشید.

طالبان همزمان با تقاضا برای از سرگیری مذاکرات صلح با امریکا حملات خود را نیز شدت بخشیده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.