• انتشار: 24 سپتامبر 2019
  • ساعت: 12:13
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38000
پرینت

انفجار گلوله هاوان در بغلان ۲ کشته و ۷ زخمی بر جای گذاشت

گل‌آغا اکبری، ولسوال ولسوالی نهرین ولایت بغلان به گفت این رویداد حدود ساعت ۵:۰۰ بعد از ظهر روز گذشته (دوشنبه، ۱ میزان) در منطقه‌ی «صیادی» این ولسوالی رخ داده است.

مقام‌های محلی در ولایت بغلان می‌گویند در انفجار سرگلوله‌ی هاوان در مربوطات ولسوالی نهرین این ولایت دو نفر به‌شمول یک خانم و یک کودک کشته و هفت کودک دیگر زخمی شده‌اند.

گل‌آغا اکبری، ولسوال ولسوالی نهرین ولایت بغلان گفت این رویداد حدود ساعت ۵:۰۰ بعد از ظهر روز گذشته (دوشنبه، ۱ میزان) در منطقه‌ی «صیادی» این ولسوالی رخ داده است.

به گفته‌ی آقای اکبری، منطقه‌ی «صیادی» تحت کنترل گروه طالبان است. گروه طالبان اما تا کنون در این باره چیزی نگفته است.

ولایت بغلان در شمال‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن می‌باشد که گروه طالبان حدود سه هفته پیش (۱۰ سنبله) از سه جهت به شهر پل‌خمری، مرکز این ولایت حمله کرده بودند. درگیری‌ها میان جنگ‌جویان طالبان و نیروهای دولتی در قسمت‌هایی از این شهر تا نزدیک به دو هفته جریان داشت.

به نقل از اطلاعات روز، گروه طالبان همچنان شاه‌راه‌های کابل – بلخ و بغلان – قندوز را در مربوطات این ولایت به‌روی ترافیک مسدود کرده بود که در تاریخ بیست‌ویکم سنبله در عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی دوباره به‌روی ترافیک باز شد.

در ادامه‌ی این درگیری‌ها و افزایش ناامنی‌ها در بغلان، فرید بسیم، والی بغلان از سمت‌اش استعفا کرد. آقای بسیم دلیل استعفایش را برخی مشکلات و مصروفیت‌های شخصی عنوان کرده بود.

در تاریخ بیست‌وپنجم سنبله اداره‌ی مستقل ارگان‌های محلی اعلام کرد استعفای والی بغلان از سوی رییس‌جمهور اشرف غنی پذیرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.