• انتشار: 15 سپتامبر 2020
  • ساعت: 14:12
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 48562
پرینت

انفجار مهیب در هرات ۱۲ کشته و زخمی برجای گذاشت

یک منبع محلی در ولسوالی زاول گفت طالبان این موتر بمب‌گذاری‌شده را در صد متری قرارگاه نیروهای ارتش در منطقۀ «عزیزآباد» این ولسوالی متوقف کرده و با شلیک راکت منفجر کردند.

یک ‌منبع معتبر محلی در هرات گفت در حملۀ موتر بمب‌گذاری‌شدۀ طالبان در برابر قرارگاه نیروهای ارتش در این ولایت، ۶ نیروی امنیتی کشته و ۶ تن دیگر زخمی شده‌اند.

به گفتۀ این منبع، این رویداد یک‌شنبه شب گذشته، بیست‌وسوم سنبله در ولسوالی زاول این ولایت رخ داده است.

منبع می‌افزاید، طالبان نخست یک موتر نوع مازدا پُر از مواد انفجاری را در برابر این قرارگاه منفجر کرده و سپس با نیروهای امنیتی به درگیری پرداختند.

او می‌گوید، در درگیری‌ میان نیروهای امنیتی و طالبان که چندین ساعت ادامه داشت، ۱۵ طالب نیز کشته شده‌اند.

منبع، این حمله را بزرگترین حملۀ موتر بمب‌گذاری‌شدۀ طالبان در ماه‌های اخیر در کشور عنوان می‌کند.

یک منبع محلی در ولسوالی زاول گفت طالبان این موتر بمب‌گذاری‌شده را در صد متری قرارگاه نیروهای ارتش در منطقۀ «عزیزآباد» این ولسوالی متوقف کرده و با شلیک راکت منفجر کردند. به گفتۀ این منبع، انفجار به اندازه ای نیرومند بوده که تمامی خانه‌های محل و قرارگاه ارتش فروریخت.

این منبع افزود در این حمله ۶ نیروی ارتش کشته و ۶ تن دیگر زخمی شده‌اند و طالبان اطراف این قرارگاه را ماین فرش کرده‌اند.

منبع می‌افزاید، ۸ تانک نیروهای ارتش زیر آوارشده و روز گذشته هنگامی که این نیروها می‌خواستند تانک‌ها و اجساد قربانیان را از زیر آوار بیرون بکشند، در انفجار ماین یک سرباز جان باخته است.

هر چند این حمله دو روز پیش انجام شده، اما مسئولان‌ امنیتی ولایت هرات تاکنون از دادن جزییات در این باره خودداری می‌کنند. طالبان نیز تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

این حملۀ موتر بمب‌گذاری‌شده در حالی در هرات انجام می‌شود که گفت‌وگوهای گروه‌های تماس هیأت‌های دولت جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان برای آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی، در دوحه جریان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.