• انتشار: 28 دسامبر 2019
  • ساعت: 16:21
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 40269
پرینت

انفجار در موگادیشو ده ها کشته و زخمی برجای گذاشت

ده ها نفر نیز بر اثر انفجار خودروی بمبگذاری شده زخمی شده اند. بیم این می رود که شمار تلفات جانی ناشی از این حمله افزایش یابد.

انفجاری بسیار قدرتمند صبح روز شنبه، ۲۸ دسامبر، موگادیشو، پایتخت سومالی را لرزاند و ده ها کشته و زخمی برجای گذاشت.

شمار قربانیان ابتداء چند نفر و سپس ۶۱ نفر اعلام شد اما با گذشت چند ساعت از وقوع انفجار گزارش‌ها از کشته شدن ۷۶ نفر حکایت دارد.

مواد منفجره جازسازی شده در خوردو در ساعت پرتردد روز و در یک ایست بازرسی منفجر شد.

ده ها نفر نیز بر اثر انفجار خودروی بمبگذاری شده زخمی شده اند. بیم این می رود که شمار تلفات جانی ناشی از این حمله افزایش یابد.

عمر محمود، شهردار موگادیشو می گوید بر اثر این انفجار حداقل ۹۰ نفر غیرنظامی که اغلب دانش آموز هستند، زخمی شده اند.

عبدالقادر عبدالرحمن، مدیر سرویس اورژانس «آمین» به خبرگزاری رویترز گفته است که کارکنان و رانندگان آمبولانس تاکنون «جسد ۶۱ نفر» را حمل کرده اند.

آمار در خصوص شمار قربانیان این حمله متفاوت و ضد و نقیض است. محمد عبدالرزاق، یک نمانیده پارلمان سومالی می گوید شمار کشته شدگان ناشی از این انفجار به بیش از ۹۰ نفر می رسد.

یکی از شاهدان عینی صحنه ناشی از این انفجار را صحنه کشتار و قتل‌عام خوانده و می گوید که برخی اجساد آنقدر سوخته‌اند که قابل شناسایی نیستند.

اگرچه تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است اما افراط گرایان «الشباب» که سال ۲۰۱۱ میلادی از موگادیشو بیرون رانده شدند، اغلب مسئولیت این دست از حملات را بر عهده گرفته اند.

اسلامگرایان الشباب همچنان کنترل مناطقی را در سومالی در دست دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.