• انتشار: 23 می 2017
  • ساعت: 08:37
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 21033
پرینت

انفجار در محل برگزاری کنسرت آریانا در انگلستان ۱۹ کشته برجای گذاشت

پولیس شهر منچستر بریتانیا می‌گوید بر اثر انفجار در محل برگزاری کنسرت موسیقی آریانا گرنده، خواننده جوان آمریکایی ۱۹ نفر کشته و ۵۹ نفر زخمی شده‌اند.

در این کنسرت که دوشنبه شب در سالن بزرگ منچستر آرنا برگزار شده بود دقایقی بعد از ترک آریانا گرنده، شاهد واقعه‌ای که یک یا دو انفجار توصیف شده بود و پس از آن هزاران نوجوان حاضر در سالن سراسیمه شروع به فرار کردند.

به نقل از بی بی سی؛ پولیس گفته یک وسیله انفجاری هم در نزدیکی ایستگاه مترو ویکتوریا که کنار سالن منچسترآرنا است، پیدا شده و به همین علت پولیس خبرنگاران و مردم را از اطراف این ایستگاه دور نگه داشته است.

پولیس احتمال می دهد که این حمله تروریستی بوده است.

در ابتدا برخی از شاهدان از شنیدن و مشاهده انفجار در داخل سالن کنسرت و نزدیکی صحنه خبر داده بودند اما با گذشت ساعتی از این واقعه، شاهدان دیگر گفتند انفجار دقیقا بعد از اتمام کنسرت و ترک آریانا گرنده، خواننده آمریکایی، روی داده و در قسمتی که معمولا افراد بعد از کنسرت برای خریدن سی‌دی یا دیگر محصولات جمع می‌شوند روی داده است.

در حالی که هنوز علت اصلی این واقعه مشخص نشده و راویت‌های متعددی از انفجار و یا یک حمله انتخاری مخابره شده، ترزا می، نخست وزیر بریتانیا با خانواده قربانیان ابراز همدردی کرده است و این واقعه را یک “حمله تروریستی” خوانده است. به گفته خانم می، هیات دولت بریتانیا فردا (سه‌شنبه) جلسه اضطراری تشکیل خواهد داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.