• انتشار: 25 نوامبر 2020
  • ساعت: 12:29
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 51206
پرینت

انفجار بامیان و شهادت کریم جان!

یکی از شهدای حادثه تلخ روز گذشته بامیان یک افسر جوان پلیس به نام کریم بود. کریم افسر پلیس بامیان بود. کریم رفت و از خود تنها یک فرزند به جای گذاشت! و البته زنی که هم در فراق شوهر باید بگرید و هم زیر بار مشکلات ترتبیت فرزند کمر خم نکند.

حوادث دلخراش انتحار و انفجار در سرزمینی مثل افغانستان که انگار نافش را با بدبختی و سیاه روزی بریده اند تنها با یک تسلیت گفتن و نشر در رسانه ها پایان نمی یابد.

خانواده هایی که عزیران خود را در این گونه حوادث از دست می دهند سال های سال با ناراحتی های روحی و روانی ناشی از مصیب های وارده دست و پنجه نرم می کنند و شاید هم تا آخر عم نتوانند با مرگ عزیزان خود کنار بیایند و در نهایت به فکر فرار از کشور بیفتند تا در سرزمینی ولو بیگانه دردهای خود را التیام بخشند.

ابعاد روحی و روانی حوادث تروریستی بر تار و پود بازماندگان چنان عمیق باقی می ماند که کل زندگی قربانیان خود را تحت تاثیر می گذارد.

بازماندگان و فامیل های حوادث تروریستی زمانی که می بینند هیچ اقدامی از سوی حکومت و زمامداران برای انتقام از قاتلان عزیزانشان صورت نمی گیرد بیش از پیش اندوهگین می شوند، البته داستان مصیب های وارده زمانی تلخ تر می شود که بازماندگان و شهروندان این کشور بفهمند در یک بازی سیاسی عزیزانشان را از دست داده و می دهند!

انفجار مهیب روز گذشته در بامیان که براساس اعلام رسانه ها ۱۴ کشته و بیش از ۴۵ زخمی بر جای گذاشت نیز از جنس همان حوادث وحشتناکی بود که ده ها خانواده را با پیکر های بی جان عزیزانشان روانه گورستان کرد تا با دستان خود شهدا را در دل خاک تنها رها کنند.

یکی از شهدای حادثه تلخ روز گذشته بامیان یک افسر جوان پلیس به نام کریم بود. کریم افسر پلیس بامیان بود. کریم رفت و از خود تنها یک فرزند به جای گذاشت! و البته زنی که هم در فراق شوهر باید بگرید و هم زیر بار مشکلات ترتبیت فرزند کمر خم نکند.

سید میثم احسانی، استاد دانشگاه و فعال معدنی و رسانه ای، در مورد کریم می نویسد:«کریم، عزیز ترین جوان خاندان آیت الله رئیس امروز جام شهادت نوشید.

امروز برای چندمین بار در صف خانواده هایی قرار گرفتیم که در این بیست سال بهترین و جوان ترین عزیزان شان را از دست داده اند. »

آقای احسانی در فیس بوک خود نوشت:«برای کریم که از او تنها یک فرزند مانده است دعا کنید. او افسر پولیس بامیان بود و سالها در این بخش خدمت کرد و نام نیک از خود برجای گذاشت.»

سید میثم احسانی گفت:«او با سربلندی شهید شد و راهش جداست. هرچند تحمل اش سخت است و اصلا نمیتوانم تصور کنم که چطور پیکر چنین جوانی را در دل خاک بسپاریم. ولی چاره ای جز تسلیم شدن به رضای خداوند نیست.»

احسانی افزود:«برای او و تک فرزند نازنین اش دعا کنید تا از برکت دعاهای تان، پدر شهید به آرامش ابدی برسد و فرزند نازدانه اش همچون پدر، قامت سالم آراسته کند. »

احسانی با لحنی آکنده از حزن و ماتم نوشت:«عزیزم! کریم نازنین ما را تکه تکه و با هزار درد تنها گذاشتی و رفتی! خدا نگهدار ای بهترین و عزیز ترین! خدا نگهدارت!»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.