امنیت و جرایمِتیتر یک

انفجار امروز بیش از ۲۰۰ کشته و زخمی به جای گذاشت/ غنی این حمله را محکوم کرد

حوالی ساعت ۹ صبح امروز یک فرد انتحاری موتر بمب گذاری شده خود را در نزدیکی اداره محافظت از رجال برجسته منفجر کرد و ده ها تن از شهروندان کشور را کشت و زخمی کرد.

محمد اسماعیل کاووسی سخنگوی وزارت صحت عامه می گوید که براساس آخرین گزارش، ۲۰۸ زخمی در پی تروریستی امروز به شفاخانه‌ها منتقل شده اند.

آقای کاووسی گفت که تعداد زیادی از مجروحان بعد از خدمات سرپایی مرخص شده است و عده ای دیگر نیز وضعیتانش وخیم است.

گفتنی است که دقایقی بعد از انفجار درگیری مختصری نیز بین گروه شورشی طالبان و نیروهای امنیتی به وقوع پیوست.

محکومیت با شدیدترین الفاظ

همچنان ریاست جمهوری نیز با انتشار اعلامیه ای نوشته است: “محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان حمله تروریستی بامداد امروز در منطقه پل محمود خان را که در پی آن چندین تن کشته و شمار زیادی زخمی شده اند به” شدیدترین الفاظ” محکوم می نماید.”

در این اعلامیه همچنان آمده است که رئیس جمهور اشرف غنی «این عمل دشمنان مردم افغانستان را نشان واضحی از ضعف و شکست آنان در جنگ رو در رو با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور می‌ داند.»

در اعلامیه ای ریاست جمهوری افغانستان تذکر رفته است که رئیس جمهور غنی ضمن ابراز تسلیت به قربانیان این حادثه، به شفاخانه ها و مسئولان صحی دستور داده است تا برای تداوی و رسیدگی به قربانیان این حمله از تمام امکانات خویش استفاده کنند.

این درحالیست که وضعیت امنیتی در کابل و بخش های وسیعی از این کشور در یک ماه اخیر به شدت وخیم شده است.

گروه افراطی طالبان نیز یک هفته قبل آغاز حملات بهاری خود در این کشور را اعلام نمودند؛ با آنکه در ادامه ای فصل سرما نیز حملات متعدد این گروه در گوشه های مختلف افغانستان، قربانی گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا