سیاست

انس حقانی: اگر ملا عمر تروریست است پس چرچیل و واشنگتن نیز تروریست هستند

انس حقانی برادر کوچک سراج الدین حقانی سرپرست وزارت داخله طالبان روز گذشته (پنجشبه ۱ میزان) در گفتگو با خبرنگار سی ان ان در کابل گفت قهرمانان یک کشور ممکن است برای کشورهای دیگر تروریست محسوب شوند؛ مانند جرج واشنگتن که استقلال آمریکا از انگلیس را بدست آورد، و یا وینستون چرچیل که در بریتانیا به عنوان قهرمان یاد می شود اما برای بسیاری از آلمان ها یک جنایتکار است.

انس حقانی همچنین پس از مصاحبه در توییترش نوشت “بسیاری ها مانند خبرنگار دیروز از من می پرسند که چرا من از طرف غرب به عنوان یک تروریست یاد می شوم؛ جواب من به آنها این است که اگر ملا محمد عمر و یا حقانی (جلال الدین حقانی بنیانگذار شبکه حقانی) تروریست هستند، پس جرج واشنگتن نیز تروریست است.”

آقای حقانی با بیان اینکه قهرمانان یک کشور برای دیگر کشورها ممکن است که تروریست محسوب شوند، گفت “طالبان قهرمانان افغانستان هستند نه تروریست.”

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار سی ان ان که پرسید طالبان چقدر سریع برای به رسمیت شناخته شدن از سوی جامعه جهانی نیاز دارند، گفت “اگر دنیا به دنبال صلح و امنیت است آن را می تواند طی یک روز بدست آورد. این برای هر دوی ما مفید است؛ هم برای آنها و هم برای ما. اما اگر به دنبال صلح و امنیت نیستند و می خواهند که مردم ما در اینجا با مشکل و سختی ها روبرو گردند، این قطعا زمانبر خواهد بود.”

انس حقانی ۲۷ ساله و از فرماندهان شبکه حقانی و کوچکترین فرزند جلال الدین حقانی بنیانگذار شبکه حقانی است. انس حقانی در سال ۲۰۱۴ و زمانی که تنها ۲۰ سال داشت توسط نیروهای آمریکایی دستگیر و به زندان بگرام منتقل شد.

او اما پس از تحمل ۴ سال حبس در زندان بگرام در توافقی با دو استاد دانشگاه آمریکایی که گروگان طالبان بودند به همراه یک فرمانده ارشد طالبان آزاد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا