• انتشار: 28 نوامبر 2020
  • ساعت: 12:45
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 51295
پرینت

انتقال واکسین کرونا پیش از گرفتن مجوز آغاز شد

شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز قبل از تایید رسمی وزارت غذا و دارو آمریکا، انتقال واکسین کرونا ساخت شرکت فایزر را به کشور های مختلف جهان آغاز نموده است.

 وال استریت ژورنال با استناد به منابع آگاه از این وضعیت گفت شرکت هواپیمایی “یونایتد ایرلاینز” حمل واکسین ویروس کرونا ساخت شرکت فایزر را ، قبل ازاینکه منتظر تایید قانونی از سوی وزارت غذا و دارو ایالات متحده آمریکا باشد، به کشورهای مختلف آغاز کرده است.

وزارت غذا و دارو آمریکا در حال بررسی واکسین فایزر و سایر واکسین های تولید شده است و احتمال دارد این واکسین و واکسین های دیگر را تا اواسط دسامبر تأیید کند.

به گفته این روزنامه، طرح توزیع واکسین فایزر شامل انبارهایی در ایالت میشیگان آمریکا و انبارهایی در مراکز توزیع در ویسکانسین و بلژیک و آلمان است. این روزنامه می گوید ده ها هواپیما در حال حاضر روزانه صدها پرواز برای حمل این واکسین را انجام می دهند. 

این در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده که این واکسین ممکن است از اوایل دسامبر در دسترس عموم قرار داده شود.

گفته می‌شود که  دسترسی گسترده به واکسین هنوز وجود نخواهد داشت اما برنامه ریزی شده است که ابتدا کارکنان بهداشتی و آسیب پذیرترین افراد واکسینه شوند.

رئیس جمهوری آمریکا  پیشتر گفته بود که واکسین پیش از انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ در دسترس همگان قرار می‌گیرد. این صحبت‌ها انتقادهای دموکرات‌ها را درباره تعجیل ترامپ برای ساخت این واکسین را در پی داشت.

ترامپ در جریان سخنرانی برای نیروهای آمریکایی که از طریق تله کنفرانس در روز شکر گزاری برگزار شده بود خبر از توزیع واکسین در هفته آتی را داده بود.

رئیس جمهوری آمریکا به شرکت فایزر، سازنده واکسین و دموکرات‌ها و اداره غذا و دارو این کشور بابت توقف عمدی کار بر روی واکسین در ازای تعویق توزیع احتمالی آن تا پس از انتخابات سوم نوامبر هشدار داده بود.

ترامپ بارها و بارها وعده داده بود که واکسن تا سوم نوامبر آماده می‌شود اما بعدا گفت، شرکت فایزر به دنبال دستیابی به تایید اداره غذا و داروی آمریکا تا پایان این ماه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.