• انتشار: ۲۰ عقرب ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۱:۵۹
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 50551
پرینت

انتقال قدرت به بایدن هنوز انجام نشده است

تا زمانی که اداره ی خدمات عمومی آمریکا GSA که بر املاک فدرال نظارت می کند، برنده ی انتخابات را تایید نکند انتقال قدرت وارد مرحله ی بعدی نخواهد شد.

روند انتقال قدرت به جو بایدن؛ تنها پس از تصمیم گیری اداره خدمات عمومی آمریکا آغاز خواهد شد.

به نقل از CNBC  جان بارس، معاون آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) که بخشی از وزارت امور خارجه آمریکا است اعلام کرد روند انتقال قدرت به جوبایدن، که اخیرا از سوی رسانه های آمریکایی به عنوان رئیس جمهور منتخب اعلام شد، فقط پس از تصمیم‌گیری آژانس مسئول انتقال قدرت ممکن خواهد بود.

به گفته وی روند انتقال قدرت تا هنوز آغاز نشده است.

خاطر نشان می‌گردد، تا زمانی که اداره ی خدمات عمومی آمریکا GSA که بر املاک فدرال نظارت می کند، برنده ی انتخابات را تایید نکند این انتقال وارد مرحله ی بعدی نخواهد شد.

پیش از این نشریه پولیتکو اعلام کرده بود امیلی مورفی” مسئول اداره خدمات عمومی از امضای نامه‌ای که به تیم بایدن اجازه می‌دهد کار انتقال قدرت را به طور رسمی آغاز کند، امتناع کرده و گفته باید صبر کرد تا نتایج انتخابات مشخص شود.

ستاد جدید بایدن و کامالا هاریس به این نشریه گفته اند ابتدا آنها به این نهاد وقت دادند تا تصمیم بگیرند، اما از روز یکشنبه تصمیم گرفتند فشارها را بر اداره خدمات عمومی افزایش دهند. تا زمانی که مورفی انتخاب بایدن را تأیید نکرده، تیم وی قادر به دسترسی به امور مالی دولت و ارتباط با آژانس های فدرال نخواهد بود. به گفته کارشناسان ، این نوع تأخیر می تواند مانع اجرای برنامه های بایدن شود.

 طبق قوانین آمریکا، به طور معمول ابتدا باید اداره خدمات عمومی پیروز انتخابات را مشخص کند و سپس انتقال قدرت انجام می‌شود و در حال حاضر با وجود اینکه رسانه‌های خبری، پس از اطمینان از کسب آرای انتخاباتی کافی، بایدن را به عنوان رئیس جمهور منتخب اعلام کردند، هنوز این اتفاق رخ نداده است.

دونالد ترامپ هنوز شکست خود در انتخابات را قبول نکرده است.  وکلای او برای شمارش مجدد آرا به دادگاه شکایت کرده اند. به طور قانونی، رئیس جمهور منتخب باید ۲۰ جنوری سال آینده -۲۰۲۱ رسما کار خود را شروع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.