• انتشار: 20 آگوست 2016
  • ساعت: 14:27
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 12505
پرینت

انتقاد فرمانده پولیس غزنی از وزارت امور داخله؛ ترفیع با پول و یا واسطه صورت می گیرد

امین الله امرخیل، فرمانده پولیس ولایت غزنی از مقرری ها و ترفیع منسوبان پولیس توسط وزارت امور داخله انتقاد کرد و این عمل را ناعادلانه خواند.

آقای امرخیل می گوید که در وزارت امور داخله تنها افسرانی ترفیع می کنند که با مقام های وزارت پیوند های سیاسی دارند و یا اینکه پول  پرداخت می کنند.

در خبرنامه ای که  از سوی دفتر رسانه های فرماندهی پولیس این ولایت نشر شده، آمده است که  وزارت داخله ترفیعات و مدال ها  را براساس روابط  تنظیمی و در بدل پول توزیع می کند و در این بخش عدالت و توانایی رعایت نمی شود.

در خبرنامه به نقل از امر خیل نوشته شده است که در حال حاضر شمار زیادی از افسران و جنرالان بی واسطه در وزارت داخله حضور دارند که  شب و روز خود را در سنگر های دفاع از وطن سپری می کنند؛ اما طی ۱۵ سال گذشته یک بار هم ترفیع نکرده اند.

وی، اظهار تاسف می کند که وزارت داخله، شورای امنیت ملی و ارگ ریاست جمهوری با این بی عدالتی نهادهای امنیتی را سیاسی ساخته اند که به گفته امرخیل این جفای بزرگ از چشم مردم پنهان نخواهد ماند.

مسولان وزارت داخله تاکنون در مورد انتقاد های فرمانده پولیس ولایت غزنی چیزی نگفته اند.

قبل از این نیز، نماینده یوناما در کابل از فساد اداری گسترده در دوایر دولتی انتقاد کرده بود و گفته بود که پُست های های پولیس و درجه های آنان همانند کالا خرید و فروش می شود.

گفتنی است که دو روز پیش ده ها افسر و جنرال وزارت داخله به مناسب تجلیل از نود و هفتمین سالروز استرداد استقلال کشور در کنار ترفیعات با اهدای مدال های عالی دولتی تقدیر شدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.