• انتشار: 10 آوریل 2021
  • ساعت: 16:38
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 56580
پرینت
خلیلزاد با عبدالله دیدار کرد

انتظار می رود دولت افغانستان با طرح واحد در نشست استانبول شرکت کند

آقای خلیل‌زاد، در دیداری که روز شنبه (۲۱ حمل) با عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی در کابل داشت گفت ایالات متحده‌ی امریکا، در تلاش‌های صلح و دوران پساصلح، در کنار مردم افغانستان می‌ماند.

زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان، در سفری به کابل، با عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی دیدار کرده است.

آقای خلیل‌زاد، در این دیدار که روز شنبه (۲۱ حمل) انجام شد، گفت ایالات متحده‌ی امریکا، در تلاش‌های صلح و دوران پساصلح، در کنار مردم افغانستان می‌ماند.

او تاکید کرد جهان توقع دارد که دولت افغانستان با طرح واحد در نشست استانبول اشتراک کند.

آقای خلیل‌زاد گفت: «ایالات متحده و جهان، خواهان تسریع روند صلح و بیش‌ترین استفاده از فرصت پیش‌آمده برای پایان جنگ و استقرار صلح دایمی در افغانستان است. امریکا از تمام طرف‌ها می‌خواهد برای پایان جنگ و دست‌یافتن به صلح دایمی همکاری کنند.»

از سویی هم، عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی، در این دیدار گفت دولت افغانستان به دست‌یافتن به صلح عادلانه و دایمی متعهد است.

او افزود: «شورای عالی مصالحه‌ی ملی به عنوان چتر بزرگ ملی برای رهبری و مدیریت صلح تلاش می‌کند. شورا در توحید دیدگاه‌های جمهوریت گام‌های مهمی برداشته و دولت افغانستان با طرح و دیدگاه مشترک در نشست استانبول اشتراک خواهد کرد.»

آقای عبدالله، از آمادگی دولت افغانستان برای اشتراک و موفقیت نشست استانبول اطمینان داده است.

در این دیدار، شماری از اعضای رهبری شورای عالی مصالحه‌ی ملی نیز دیدگاه‌ها و پرسش‌های شان را در باره‌ی قضایای مربوط به صلح مطرح کردند.

زلمی خلیل‌زاد، در دیدار با رییس‌جمهور غنی نیز، در باره‌ی پیشرفت‌ها در گفت‌وگوهای صلح و نشست استانبول، صحبت کرده است.

آقای خلیل‌زاد، در حالی وارد کابل شده که قرار است در شانزدهم اپریل، شهر استانبول ترکیه، میزبان گفت‌وگوهای صلح افغانستان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.