• انتشار: 18 سپتامبر 2019
  • ساعت: 17:15
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 37830
پرینت
حکمتیار در جمع هواداران تیم صلح و عدالت اسلامی تأکید کرد

انتخابات شفاف نباشد جلو برگزاری آن را می گیریم

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی و از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت در صورتیکه انتخابات شفاف نباشد مانع برگزاری ان می شود.

آقای حکمتیار امروز (چهارشنبه، ۲۷ سنبله) در جمعی از هواداران تیم انتخاباتی «صلح و عدالت اسلامی» در شهر هرات افزود برگزاری انتخابات تنهاه راه بیرون‌رفت از بحران کنونی در کشور است، اما اگر شفافیت در انتخابات ریاست‌جمهوری تضمین نشود، «به هر شکل ممکن» مانع برگزاری آن خواهند شد.

حکمتیار همچنان از اظهارات رییس‌جمهور اشرف غنی که چندی پیش گفته بود در یک هفته بیش از یک‌هزار جنگ‌جوی طالب در افغانستان کشته شده‌اند، انتقاد کرد و گفت: «اشرف غنی با وقاحت تمام می‌گوید که در یک هفته‌ی گذشته یک‌هزار طالب را کشته‌ایم در حالی که طالبان نیز افغان هستند و در این سرزمین سهم دارند.»

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری حضور ۱۸ ساله‌ی جامعه جهانی به‌شمول نیروهای ناتو و امریکا در افغانستان را ناکام خواند و تأکید کرد امریکا در جنگ افغانستان مانند شوروی سابق شکست خورده است.

به گفته‌ی او، «امریکا از روی اجبار افغانستان را ترک خواهد کرد».

به باور حکمتیار، امریکا مذاکرات صلح با طالبان را از سر خواهد گرفت و توافق صلح با گروه طالبان نیز به امضا خواهد رسید.

این در حالی است که دونالد ترمپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده‌ی امریکا در تاریخ شانزدهم سنبله مذاکرات با طالبان را متوقف کرد و چند روز پس از آن اعلام کرد «مذاکره با طالبان منتفی» است. طالبان اما هنوز امیدوار است امریکا مذاکرات با این گروه را از سر بگیرد.

گفتنی است گلبدین حکمتیار پنجمین نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری است که در جریان کارزارهای انتخاباتی به هرات سفر کرده است. پیش از این محمد اشرف غنی، سید نورالله جلیلی، فرامرز تمنا و احمدولی مسعود نیز برای کمپین به هرات رفته بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.