• انتشار: ۲۸ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۱:۳۳
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 59527
پرینت

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ایران از ساعت ۷ صبح امروز آغاز شد

انتخابات سراسری ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی ایران امروز با حضور مردم این کشور آغاز شد.

انتخابات ریاست جمهوری ایران، از ساعت ۷ صبح امروز (جمعه، ۲۸ جوزا) با رعایت پرتکل‌های دقیق بهداشتی در سراسر این کشور آغاز‌ شد.

مسئولان ایرانی می گویند این انتخابات، تا ساعت ۱۲ شب و حتی در صورت وجود رأی‌دهنده، تا ساعت ۲ بامداد روز بعد ادامه پیدا خواهد کرد.

همزمان با آغاز رای گیری، رهبر انقلاب اسلامی ایران نیز رای خود را به صندوق انداختند.

در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری ایران، پس از انصراف سه نامزد تایید صلاحیت شده توسط شورای نگهبان این کشور، محسن رضایی میرقائد، ابراهیم رئیسی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و عبدالناصر همتی به رقابت خواهند پرداخت و فرد پیروز باید بیش از ۵۰ درصد آرای اخذ شده را کسب کند.

قابل ذکر است انتخابات ریاست جمهوری ایران در ۶۶ هزار و ۸۰۰ شعبه رأی‌دهی و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای این کشور در ۷۵ هزار و ۱۵ شعبه برگزار خواهد شد. یک و نیم میلیون تن در برگزاری این انتخابات نیز همکاری می‌کنند.

وزیر داخله ایران گفته است با آمادگی‌های این وزارت و ستاد انتخابات ایران و دقتی که صورت گرفته، امکان هیچ‌گونه تخلف و تقلب در برگزاری انتخابات این کشور وجود ندارد.

بیش از ۵۹ میلیون واجد شرایط رأی‌دهی در ایران می‌توانند برای انتخاب رییس جمهوری آینده این کشور به پای صندوق‌های رأی بروند. از این میان، نزدیک به یک میلیون و چهارصد هزار واجد شرایط رأی‌دهی در ایران، برای اولین‌بار می‌توانند پای صندوق‌های رأی بروند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.