• انتشار: 19 اکتبر 2020
  • ساعت: 13:45
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 49793
پرینت
غنی با بزرگان و نمایندگان ولایت پکتیکا دیدار کرد

امکانات لازم برای دفاع در اختیار مردم پکتیکا قرار داده می شود

رئیس جمهور غنی و معاون اولش در دیدار با نمایندگان و بزرگان ولایت پکتیکا وعده سپردند به بازسازی و پیشرفت این ولایت کمک کنند و جوانان پکتیکا را در پست های مختلف استخدام نمایند.

رهبران حکومت در دیدار با نمایندگان ولایت پکتیکا گفتند «به منظور دفاع امکانات لازم در اختیار آنان قرار می‌گیرد.»

رییس‌جمهور غنی و امرالله صالح معاون ریاست جمهوری روز(یکشنبه) در ارگ با شماری از بزرگان و جوانان ولایت پکتیکا در قصر چهارچنار ارگ دیدار کردند.

ابتدا، عتیق الله ارگانی گفت مردم از جمهوریت حمایت کامل می نمایند.

وی افزود تحلیل و معلومات جامع در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و امنیت ولسوالی های مختلف ولایت پکتیکا، به گونه تحریری حضور رئیس جمهور ارائه خواهد شد.

موصوف همچنان خواست ها و پیشنهادات مردم را در رابطه به راه های مسدود ولسوالی های پکتیکا، ولسوالی های غیر فعال، اسفالت سرک های داخل شهر ارگون، توجه همه جانبه به ولسوالی های دوردست، اعمار بندها، انکشاف میدان هوایی، آغاز پروازها و رسمی ساختن ولسوالی های غیر رسمی با رئیس جمهور شریک ساخت.

بعداً امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری صحبت نمود و ضمن خوش آمدید به بزرگان ولایت پکتیکا، از آنان به خاطر این تشکر کرد که به منظور ترتیب میثاق امنیتی برای ولایت پکتیکا، معلومات همه جانبه ای را با معاونیت اول ریاست جمهوری به گونه تحریری شریک ساختند که وطندوستی و صداقت آنان را نشان می دهد.

امرالله صالح گفت به خاطر دفاع از کشور، امکانات لازم به آنان داده خواهد شد و در ریاست امنیت ملی پکتیکا جوانان این ولایت، استخدام می شوند و به منظور ایجاد تغییر مثبت، در اداره های دیگر نیز جوانان این ولایت استخدام خواهند شد.

وی افزود به منظور تطبیق بهتر میثاق امنیتی، ارتباطات و تماس های دوامدار با بزرگان متذکره ادامه خواهد یافت.

رئیس جمهور غنی پس از استماع صحبت های آنان، از تشخیص جامع بزرگان ولایت پکتیکا در راستای فراهم ساختن میثاق امنیتی، تشکر کرد و از تلاش های مردم پکتیکا در دفاع از کشور و حفظ امنیت  قدردانی نمود.

وی گفت از خیزش های مردمی حمایت همه جانبه صورت می گیرد و امکانات لازم برای آنان فراهم خواهد شد تا به خاطر حفاظت بهتر از مردم، قوت مردمی و نظامی یکجا گردد.

رئیس جمهو یکبار دیگر ضمن ابراز تسلیت به تمامی خانواده های شهدای پکتیکا، گفت به خاطر زندگی آرام و مرفه مردم پکتیکا، مشترکاً تلاش می کنیم و در سال آینده به مدیریت آب های پکتیکا توجه اساسی و سرمایه گذاری خواهد شد.

رئیس جمهور گفت پلان منظم انکشافی ارگون و شرنه ترتیب و ولسوالی های غیر رسمی پکتیکا، رسمی خواهد شد، همچنان ۲۰۰ تن از جوانان پکتیکا به اساس معیارها، در پست های مناسب، استخدام خواهند شد.

رئیس جمهور در اخیر سخنانش از بزرگان خواست که پیام ها و تعهد قوی حکومت برای آیندۀ بهتر مردم ولایت پکتیکا و تغییرات همه جانبه و اساسی در آن ولایت را با درنظرداشت امکانات، به مردم برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.