• انتشار: 27 آوریل 2021
  • ساعت: 13:17
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 57408
پرینت

امنیت ملی: ۴۰۷ عضو گروه داعش دستگیر شده‌اند

احمد ضیا سراج، رییس عمومی امنیت ملی می‌گوید که نیروهای این ریاست ۴۰۷ عضو برجسته گروه داعش را بازداشت کرده‌اند که شهروندان ۱۴ کشور از جمله ایران، پاکستان، ترکیه و هند ‌هستند.

آقای سراج امروز (سه‌شنبه، هفتم ثور) در یک نشست خبری گفت که ۶۰ درصد افراد بازداشت شده به کشور پاکستان تعلق دارند. آقای سراج افزود که میزان افراد بازداشت شده نشان می‌دهد که افغانستان به نیابت از منطقه و جهان در جنگ است.

فعالیت گروه داعش پس از تخریب پایگاه‌های این گروه در شرق کشور خیلی کاهش یافته است. مقام‌های امنیتی می‌گوید که داعش را در افغانستان شکست داده‌اند و دیگر این گروه در کشور جایی ندارد.

رییس عمومی امنیت ملی همچنین می‌گوید که جنگ کنونی افغانستان جنگ منطقه و جهان است و گذاشتن تمامی مسوولیت به دوش نیروهای امنیتی افغانستان کار درستی نیست.

او گفت که اگر برای این چالش یک راه‌حل اساسی جستجو نشود و کشورهای منطقه همکاری نکنند، در آینده همه کشورها با این تهدید مواجه خواهند شد.

رییس امنیت ملی در حالی به کشور‌های منطقه و جهان هشدار می‌دهد که قرار است تمام نیروهای خارجی از فغانستان تا کم‌تر از چهار ماه دیگر از افغانستان بیرون شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.