امنیت و جرایم

امنیت ملی ۴ عضو گروه ترویستی داعش و ۴ شورشی طالبان را در ننگرهار دستگیر کرد

به نقل از خبرنامه ای که ریاست امنیت ملی منتشر کرده است، گفته در این عملیات اسامی عبیدالرحمن مشهور به بادام، مسؤل انتقال افراد گروه داعش از شهر جلال آباد به ولسوالی کوت با سه تن از افراد گروه تروریستی داعش از ناحیه دوم شهر جلال آباد بازداشت شده اند.

به نقل از خبرنامه، بازداشت شدگان در تحقیقات ریاست امنیت ملی اعتراف می کرده اند که از سوی یک فرمانده داعش تشویق شده و در بدل پول چند خانم که اعضای داعش بودند را به ولسوالی کوت انتقال داده اند.

در ویدیویی که از سوی اداره امنیت ملی منتشر شده، یکی از بازداشت شدگان می گوید که به دعوت یکی از اعضای داعش، آموزش های جنگی و استفاده از سلاح را فرا گرفته و در بخش های از ننگرهار علیه نیروهای امنیتی کشور جنگیده است.

در ادامه خبرنامه آمده است که ماموران امنیت ملی از مربوطات شهر جلال آباد چهار تن اعضای قوماندان امین الحق مربوط گروه تروریستی طالبان را که مصروف ماین گذاری، انفجارات و ترور متنفذین قومی در شهر جلال آباد بودند را بازداشت کرده اند.

این افراد عبدالرازق، شیر محمد، ضیا الحق و ذاکر نام دارند و در بسیاری از فعالیت های تخریبی در ولایت ننگرهار دست داشته اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا