• انتشار: 16 فوریه 2017
  • ساعت: 15:25
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 18868
پرینت

امنیت ملی یک فرمانده برجسته گروه حقانی را به هلاکت رساند

ریاست عمومی امنیت ملی می گوید که یک فرمانده برجسته گروه تروریستی حقانی در نتیجه حمله ای هوایی به هلاکت رسید.

خبرنامه ای که این ریاست منتشر کرده، آمده که فرمانده کشته شده، خان بادشاه فرزند گلاب شاه از فرماندهان برجسته گروه تروریستی حقانی که به فریادی مشهور است همراه با چند تن دیگر از فرماندهان ساحوی طالبان کشته شده اند.

به نقل از خبرنامه، در این حمله هوایی همراه با فرمانده فریادی، معاونش سیدان مشهور به فدایی باشنده قریه پیرکوټی ولسوالی ارگون، محسن باشنده قریه مداخیل وزیرستان شمالی و فرمانده گروه ۳۰ نفری تروریستی همراه با یکی دیگر که هویت آن تا حال معلوم نگردیده است کشته شده اند.

امنیت ملی می گوید که فرمانده فریادی مسئولیت آموزش و اماده نمودن افراد انتحاری شبکه حقانی و رهبری حملات زیادی تروریستی بر ضد دولت را در ولایت خوست، پکتیا و زابل نیز بر عهده داشت.

او در اعدام و محاکمه صحرایی بیشتر از هموطنان ما نیز دست داشته و نزدیک به سه هفته قبل دو تن از جوانان کشور ما را به جرم اینکه گویا برای نیروی امنیتی افغان جاسوسی می کند اعدام می کرد.

به گفته امنیت ملی، خان بادشاه نه تنها تمامی کار های نظامی و عملیاتی گروه حقانی را در ولایت پکتیکا به پیش می برد بلکه به دیگر ولایات نیز به منظور حمایت از تروریستان طالب جنگجویان اعزام می کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.