- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

امنیت ملی چهار عضو گروه تروریستی جندالله را دستگیر کرد

لازم به ذکر است که گروه جندالله وابسته به جنبش اسلامی ازبکستان در مناطق شمالی کشور همواره فعالیت دارد.

همچنین گروه تروریستی دیگری با همین نام (جندالله) در مناطق جنوب شرقی ایران در ولایت سیستان و بلوچستان و در نوار مرزی با پاکستان فعالیت دارد، که توسط ایران و آمریکا به عنوان گروه تروریستی شناخته شده است.

اداره امنیت ملی کشور در خبرنامه ای امروز (یکشنبه) نوشته است که مامورین این اداره طی یک عملیات خاص، چهار تن از اعضای گروه جندالله را هنگام جابجایی دو حلقه ماین کنار جاده ای در ولسوالی دشت قلعه ولایت تخار دستگیر کرده اند.

به گفته اداره امنیت ملی، این چهار تن، پیش از این مصروف عملیات های تروریستی و تخریبی در ولایت تخار بوده اند.

هویت این افراد هر یک عنایت الله فرزند خدای قل، فیض الله مشهور به حجت الله، محمد اکبر مشهور به حذیفه و عبدالهادی فرزند عبدالباقی اعلام شده است.

این افراد در گفته های اولیه خود اعتراف کرده اند که از مدت یک سال بدین سو در ولایت تخار در شمال کشور، مصروف انجام فعالیت های تروریستی از قبیل ماین گذاری، انفجار و ترور متنفذین قومی در ولایت تخار بوده اند.

همچنین، اداره امنیت ملی از مخفیگاه این تروریستان، دو حلقه ماین دست ساز کنار جاده ای، سه کیلوگرم مواد انفجار نوع تی ان تی، سه فیر راکت مرمی آر پی جی، ۱۳ عدد ماین مغناطیسی، سه عدد تخت ریموت کنترول، یک عدد ریموت کمترول چهار دکمه ای و ۱۷ متر فلیته انفجاری بدست آورده اند.