• انتشار: ۱۳ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۳:۱۹
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 21304
پرینت

امنیت ملی در هرات، ۷ ادم ربا را دستگیر و یک کودک را آزاد کرد

ماموران امنیت ملی در هرات در یک عملیات پیچیده، گروهی از آدم ربایان را بازداشت و یک کودک ۱۴ساله را نیز از چنگ آنها آزاد کردند.

این کودک چهارده ساله که بیست روز قبل از ولسوالی انجیل ولایت هرات ربوده شده بود ، صبح امروز شنبه در عملیات نیروی ویژه امنیت ملی از قید آدم ربایان آزاد شد.

آدم‌ربایان در بدل آزادی این کودک از خانواده‌اش ۳۰۰هزار دالر درخواست کرده بودند.

همزمان با بازگردانیدن این کودک به خانواده‌اش، مسولان ریاست امنیت ملی هرات اعلام کردند که آخرین گروه سازمان یافته اختطاف‌گر در این ولایت متلاشی شده است.

محمد آصف رحیمی والی ولایت هرات هنگام سپردن این کودک نوجوان به خانواده‌اش گفت که ۷ تن از اعضای گروهی که اقدام به ربودن این کودک کردند بودند مجرمان متکرر بوده اند که قبلا به زندان محکوم شده بودند.

در همین حال رییس امنیت ملی هرات نیز اعلام کرد:” من باور دارم که اختطاف در ولایت هرات ریشه کن شده و این آخرین گروه آدم ربا بوده است.”

همزمان با این پدر این کودک، ضمن قدردانی از خدمات ماموران امنیت ملی، خواهان مجازات شدید عاملان این اختطاف شد.

از سویی هم شماری از شهروندان با انتقاد از آنچه که این آدم‌ربایان، مجرمان متکرر گفته شده، می‌گویند که چرا دولت آنها را از زندان آزاد ساخته‌اند.

با این که مسوولان امنیتی ادعا دارند که تمام شبکه‌های آدم‌ربایی متلاشی شده و  این آخرین مورد آدم ربایی در هرات است اما شهروندان می‌گویند که باور ندارند که این آخرین شبکه آدم‌ربایی در این ولایت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.