• انتشار: 17 ژانویه 2017
  • ساعت: 11:29
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 17584
پرینت

امنیت ملی: حمله کندهار احتمالا در شهر کویته پاکستان طرح ریزی شده بود

مقامات امنیتی کشور می گویند که احتمالا رویداد حمله به مهمانخانه والی کندهار در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان پاکستان طرح ریزی شده بود.

عبدالحسیب صدیقی سخنگوی اداره امنیت ملی کشور می گوید که گزارش های اولیه نشان می دهد که رویداد حمله به مهمانخانه والی کندهار در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان پاکستان طرح ریزی شده بود.

وی در گفتگو با رادیو آزادی اروپا گفت که براساس گزارش های اولیه، این حمله در مدرسه دینی «مولوی احمد کندهار» در شهر کویته پاکستان طرح ریزی شده بود.

وی همچنین می گوید که تحقیقات جامعی در جریان است.

لازم به ذکر است که روز سه شنبه هفته گذشته، ساعاتی پس از حملات مرگبار تروریستی در شهر کابل که دست کم ۴۷ تن کشته شده و ۱۰۷ تن دیگر زخمی شدند، در مهمانخانه والی کندهار در این ولایت نیز انفجاری قوی صورت گرفت.

در این رویداد نیز ۱۱ تن به شمول ۵ دیپلمات امارات متحده عربی جانشان را از دست دادند.

گرچه طالبان مسئولیت رویداد حمله به مهمانخانه والی کندهار را رد کرده بود، اما شماری از مقامات کشور شبکه حقانی (وابسته به گروه طالبان) و سازمان استخبارات پاکستان را مسئول این رویداد قلمداد کردند.

جنرال عبدالرزاق فرمانده پولیس ولایت کندهار که خود از این حادثه جان سالم بدر برده بود، شبکه حقانی و سازمان استخبارات پاکستان را مسئول این رویداد اعلام کرد.

به دنبال او، محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری کشور نیز گفت که این حمله خارج از افغانستان طرح ریزی شده بود.

اما روز گذشته، «ضاحی خلفان تمیم» معاون پولیس شهر دوبی با رد این اظهارات گفت که مقصر اصلی رویداد حمله به مهمانخانه والی کندهار، مقامات امنیتی افغانستان است.

وی گفت که اگر حمله خارج از افغانستان طرح ریزی شده بود، این رویداد به گونه دیگری رخ می داد، در حالیکه بمب در داخل ساختمان جاسازی شده بوده و این در حالیست که افراد پس از بازرسی کامل امنیتی اجازه ورود به داخل ساختمان را پیدا می کنند.

گفتنی است که در این رویداد، همایون عزیزی والی کندهار و جمعه الکعبی سفیر امارات متحده عربی در افغانستان نیز زخمی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.