• انتشار: 7 نوامبر 2020
  • ساعت: 14:18
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 50429
پرینت

امریکا۶۰۰ میلیون دالر تجهیزات نظامی به افغانستان کمک می کند

به گفته مقامات،ایالات متحده امریکا همزمان با آماده شدن برای خروج سربازانش از افغانستان صدها وسیله نقلیه جنگی نوع هاموی،تجهیزات نظامی و عینک دید در شب را به ارتش افغانستان تحویل داده است.

جنرال جان دیدریک، فرمانده فرماندهی مشترک انتقال امنیت برای افغانستان، گفت ایالات متحده تا اینجای سال جاری میلادی به ارزش ۶۰۰ میلیون دالر به ارتش افغانستان کمک های نظامی کرده است.

جنرال دیدریک افزود:« ما به عنوان بخشی از تعهدمان به دولت افغانستان، وزارت دفاع و نیروهای امنیتی در حدود ۱۶۰۰ نوع مختلف از وسایل نقلیه جنگی به شمول ۲۵۰ هاموی، حدود۱۶۰۰ عینک دید درشب، ۱۰ هلی کاپتر و ۴ هواپیما را فراهم کرده ایم.»

وی اضافه کرد خشونت طالبان بسیار بالا است بنابراین عمیلیات های مشترک با نیروی های امنیتی و دفاعی افغانستان برای رفع تهدیدات افزایش می یابد. این جنرال امریکایی گفت:« ما به حمایت خود از نیروی های امنیتی و دولت افغانستان ادامه می دهیم و براساس پیمان استراتژیک کابل-واشینگتن از آنها دفاع خواهیم کرد. وقتی خشونت ها بالا می رود، عملیات ها، پشتیبانی و حملات هوایی ما برای حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغان نیز شدت خواهد گرفت. ما حملات و عملیات ها را مطابق با توافقنامه ی ایالات متحده-طالبان راه اندازی می کنیم و ادامه هم خواهیم داد.»

در پاسخ به سوال در مورد خروج نیروی های خارجی از افغانستان جان دیدریک گفت که خروج نیروی های امریکایی از افغانستان مسوولانه انجام خواهد شد.

جان دیدریک در ادامه صحبت هایش درمورد بسته شدن برخی از پایگاه امریکا گفت:« شما با خبر هستید ما چند یایگاه را بسته ایم…ما به دنبال یک خروج مسوولانه هستیم. ما به ۴۵۰۰ سرباز تقلیل یافته ایم اما همچنان به اشکال مختلف دولت و نیروی های امنیتی افغانستان را حمایت کنیم.

جان دیدریک در انتها به متعهد بودن  امریکا و ناتو نسبت به حمایت از وزارت های امنیتی و دولت افغانستان نیز اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.