• انتشار: ۱۵ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۳۵
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 59006
پرینت

امریکا ۲۲۶ میلیون دالر به افغانستان کمک می کند

آنتونی بلینکن، وزیر خارجهٔ ایالات متحدهٔ آمریکا گفت کمک ۲۲۶ میلیون دالری دولت آمریکا می‌تواند ۱۸ میلیون شهروند نیازمند افغانستان و از جمله ۴.۸ میلیون بی‌جا شدگان داخلی را حمایت کند.

وزارت خارجهٔ آمریکا (جمعه، ۱۴ جوزا) اعلام کرد ایالات متحده در حدود ۲۲۶ میلیون دالر به افغانستان کمک می‌ کند.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجهٔ ایالات متحدهٔ آمریکا روز گذشته گفت این کمک دولت آمریکا می‌تواند ۱۸ میلیون شهروند نیازمند افغانستان و از جمله ۴.۸ میلیون بی‌جا شدگان داخلی را حمایت کند.

آقای بلینکن در رشته توییتی نوشته‌است: « ایالات متحدهٔ آمریکا برای سال‌های متمادی، بازگشت کنندگان، پناهندگان و بی‌جا شدگان افغان را در اولویت خود قرار داده است. ۲۶۶میلیون دالر کمک بشردوستانه جدید ایالات متحده آخرین نمونه بارز تعهد عمیق ما به آینده‌ای صلح آمیز و پایدار برای افغانستان و مردم آن است.»

وزیر خارجهٔ آمریکا افزود این کمک‌ها، نیازمندی‌های شرکای ما را فراهم خواهد کرد به ویژه هدف ما از این کمک‌ها، حمایت از زنان و دخترانی است که در چندین دهه جنگ و درگیری با خطرات جدی از جمله خشونت مبتنی بر جنسیت مواجه‌ شده‌اند.

وزارت خارجهٔ آمریکا در بیانیه‌ای گفته‌است: « ما در کنار کمک‌های بشردوستانه به افغانستان از دیگران نیز می‌خواهیم تا مردم افغانستان را حمایت مالی کنند.»

وزیر خارجهٔ آمریکا از طرف‌های درگیر در افغانستان خواسته‌است هرچه زودتر باید به توافق سیاسی و آتش‌بس دایمی برسند و جنگ چهل‌ساله را در افغانستان خاتمه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.