• انتشار: 11 آوریل 2017
  • ساعت: 16:29
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 19965
پرینت

امریکا ۲۰۰ سرباز به هلمند فرستاد

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که ایالات متحده ۲۰۰ سرباز را به ولایت هلمند فرستاده است که در پایگاه نظامی بسشن در ولایت هلمند مستقر شده‌اند.

محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع گفته‌است که این نیرو به خاطر آموزش و مشوره‌دهی نیروی افغان و هم‌چنان هم‌آهنگی عملیاتی و کمک هوایی به این نیرو در هلمند جا‌به‌جا شده‌اند.

آقای رادمنش اضافه کرد که این سربازان از جمله نیروی مستقر در افغانستان هستند و تاکنون سربازان امریکایی که موضوع فرستادن‌شان به افغانستان مطرح است، وارد کشور نشده‌اند.

این در حالی‌ست که اخیرا مقام‌های امریکایی گفتند که در مورد چگونه‌گی فرستادن نیروی امریکایی به افغانستان در حال رایزنی هستند.

پس از اینکه جنرال جان نیکلسون، فرماندۀ نیروی حمایت قاطع و امریکایی، خواهان افزایش سربازانشان در افغانستان شد، این موضوع با دونالد ترامپ و سنای امریکا در میان گذاشته شده‌است.

در حال حاضر ۸۴۰۰ سرباز امریکایی در افغانستان حضور دارند و نگرانی‌ها در مورد وضعیت امنیتی سبب شده تا بحث فرستادن دوبارۀ سربازان امریکایی به افغانستان یک‌بار دیگر بالا بگیرد.

پیش از این جیمز متیس، وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا نیز گفته بود که در حال حاضر رایزنی‌ها با رییس جمهور آن کشور به خاطر فرستادن نیروی تازه به افغانستان جریان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.