• انتشار: 3 دسامبر 2020
  • ساعت: 09:59
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 51541
پرینت

امریکا ۲ پایگاه بزرگ خود در افغانستان را حفظ می کند

مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا اعلام کرد که همگام با طرح کاهش نظامیان امریکایی در افغانستان به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از ۱۵ جنوری سال ۲۰۲۱ میلادی، ۲ پایگاه بزرگ امریکا در این کشور حفظ خواهند شد.

رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا اعلام کرد که همگام با طرح کاهش نظامیان امریکایی در افغانستان، واشنگتن ۲ پایگاه بزرگ خود در این کشور را حفظ خواهد کرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا اعلام کرد که همگام با طرح کاهش نظامیان امریکایی در افغانستان به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از ۱۵ جنوری سال ۲۰۲۱ میلادی، ۲ پایگاه بزرگ امریکا در این کشور حفظ خواهند شد.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا در نشست مجازی اندیشکده «بروکینگز» در این خصوص اعلام کرد که علاوه بر ۲ پایگاه بزرگ، واشنگتن چندین پایگاه اقماری را نیز در این کشور نگه می دارد.

وی ادعا کرد که ارتش امریکا در افغانستان ۲ مأموریت اصلی خود را ادامه خواهد داد؛ اول آموزش نیروهای امنیتی افغانستان برای مقابله با طالبان و دوم، اجرای عملیات‌های ضدتروریستی علیه تروریست‌های داعش و القاعده.

این در حالی است که مارک میلی از اعلام نام پایگاه‌های نظامی که قرار است در افغانستان تعطیل شوند و یا این ۲ پایگاه خودداری کرد.

گفتنی است، پس از حمله ائتلاف به سرکردگی امریکا به افغانستان در سال ۲۰۰۱ میلادی به بهانه مبارزه با تروریسم، آمارها آشکارا نشان می دهد که میزان خشونت، حملات تروریستی و ناامنی در این کشور همواره رو به افزایش بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.