• انتشار: 12 سپتامبر 2019
  • ساعت: 13:11
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37671
پرینت
واکنش حکمتیار به لغو مذاکرات صلح با طالبان نوسط ترامپ

امریکا گزینه دیگری جز بازگشت به میز مذاکره با طالبان ندارد

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، در واکنش به لغو مذاکرات صلح با طالبان از سوی ترامپ می گوید ایالات متحده گزینه دیگری جز بازگشتت به میز مذاکره با طالبان ندارد.

گلبدین حکمتیار افزود کسانیکه از لغو مذاکرات صلح با طالبان توسط ترامپ خوشحال شده اند در حقیقت به دنبال تداوم جنگ و گسترش قدرت خود می باشند.

رهبر حزب اسلامی روز گذشته در مصاحبه ای اختصاصی با «کابل نیوز» به شدت از تصمیم ترامپ مبنی بر توقف مذاکرات صلح با طالبان انتقاد کرد و گفت رئیس جمهور امریکا با این اقدام افغان ها را آزرده خاطر کرد.

حکمتیار تأکید کرد امریکا گزینه دیگری ندارد و باید به میز گفت و گو با طالبان باز گردد.

رهبر حزب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات ریاست جمهوری پیشرو اشاره کرد و گفت انتخابات آینده غیرشفاف خواهد بود.

وی افزود اجازه نخواهد داد تیم انتخاباتی دولت ساز که اکنون در حکومت هستند یک بار دیگر از طریق انتخابات مالامال از تقلب دوباره به قدرت برسند و سبب یک بحران دیگر در کشور گردند.

حکمتیار اخطار داد در صورتیکه حکومت برای صلح مشکل تراشی کند تا بتواند از کانال انتخابات همراه با تقلب در قدرت بماند، وی به دیگر احزاب سیاسی خواهد پیوست تا در مقابل این اقدام ایستادگی کند.

رهبر حزب اسلامی در حالی اینگونه اظهار نظر می کند که لغو مذاکرات صلح امریکا با طالبان که پس از نه دوره برگزاری به توافق دو طرف روی برخی اصول منجر شده بود، عکس العمل های متفاوتی را در افغان ها برانگیخته است.

حکمتیار در این راستا می گوید کسانیکه از لغو مذاکرات امریکا با طالبان خوشحال شده اند در حقیقت منافع شخصی خود را در ادامه جنگ تأمین شده می بینند.

وی تأکید می کند دل بستن به خارجی ها برای استقرار صلح در افغانستان یک اشتباه است چراکه پایان دادن به جنگ جاری در افغانستان زمانی ممکن است که خود افغان ها عنان کار را در دست داشته باشند.

آقای حکمتیار از طالبان خواست تمام موضوعات به شمول خروج نیروهای خارجی را در گفت و گوی بین الافغاانی مطرح کنند.

وی همچنین بر از سرگیری مذاکرات صلح امریکا با طالبان تأکید کرد.

این در حالی است که ترامپ در تازه ترین اظهار نظر خود مذاکره با طالبان را تمام شده تلقی کرده و از افزایش حملات نظامی علیه طالبان خبر داده است، فشاری که به گفته او نظیرش را تا به حال کسی ندیده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.