سیاست

امریکا: کمک های بشری به افغانستان را ادامه می دهیم

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا، گفت کمک های بشردوستانه ایالات متحده امریکا به افغانستان ادامه می یابد.

وی روز گذشته در یک کنفرانس خبری افزود امریکا در فراهم سازی کمک های انسان دوستانه به افغانستان نقش یک رهبر جهانی را ایفا می کند.

آقای پرایس تاکید کرد امریکا از اوضاع کنونی افغانستان کاملا اگاه است و متعهد به حمایت از این کشور می باشد.

وی به خبرنگاران گفت:«وقتی صحبت از کمک های بشردوستانه است، امریکا برای فراهم سازی کمک های انسانی به مردم افغانستان نقش یک رهبر جهانی را دارد. امریکا از ماه آگوست تاکنون به تنهایی ۲۰۸ میلیون دالر و نزدیک به ۴۷۵ میلیون دالر طی سال جاری به افغانستان کمک کرده است.»

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا، واشنگتن برای تسهیل کمک های انسانی به افغانستان نیز گام هایی برداشته است.

پرایس افزود وزارت خزانه داری امریکا در این ارتباط مجوزهای زیادی صادر کرده که انتقال کمک های انسانی به افغانستان را ممکن می سازد.

وی تاکید کرد امریکا با سازمان ملل و برای کمک به مردم افغانستان جهت غلبه بر مشکلات مالی در زمستان و رفع مشکلات اقتصادی همکاری می کند.

پرایس گفت:«با نهادهای مختلف سازمان ملل به شمول برنامه توسعه برای پیدا کردن راه های ارسال کمک های انسانی و نیز رفع مشکلات اقتصادی افغانستان کار می کنیم.»

وی همچنین افزود امریکا انتقال افغان های در معرض خطر را ادامه می دهد و به تعهداتش عمل می کند.

آقای پرایس گفت:« همان طور که می دانید تلاش های ما برای جابه جایی شهروندان امریکا، افراد دارای اقامت قانونی دائم و افغان های در معرض خطر ادامه دارد. با پایان یافتن ماموریت نظامی ما در افغانستان در ماه آگوست به صراحت اعلام کردیم که تعهد ما به این گروه ها مداوم خواهد بود.»

این در حالی ست که تلاش امارت اسلامی برای آزاد سازی دارایی های بلوکه شده افغانستان همچنان ادامه دارد.

نکته گنگ مساله این است که با آزادی دارایی های بلوکه شده افغانستان چگونه می توان تضمین داد که این پول کلان در اختیار اهداف امارت اسلامی قرار نمی گیرد و به نوعی به دست مردم می رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا