امنیت و جرایمِتیتر یک

امریکا پرسونل نظامی اش را بخاطر حمله هوایی به خانواده «زمری احمدی» مجازات نمی کند

نیویورک تایمز روز دوشنبه (۲۲ قوس) گزارش کرده که وزارت دفاع امریکا تصمیم گرفته است هیچ یک از پرسونل نظامی این کشور دخیل در حمله هوایی به خانواده «زمری احمدی» در نزدیکی میدان هوایی کابل در تاریخ هفتم سنبله سال جاری مجازات نگردد.

لازم به ذکر است که در تاریخ هفتم سنبله سال جاری و تنها سه روز پس از حمله مرگبار گروه داعش بر جمعیت متراکم مقابل «دروازه اَبی» میدان هوایی کابل، یک هواپیمای بی سرنشین نظامیان امریکا یک بمب ۹ کیلویی را بر سر موتر «زمری احمدی» و اعضای فامیل او پرتاب کرد.

در این حمله زمری احمدی که خود سابقا همکار یک نهاد امدادرسان امریکایی در افغانستان بود به همراه ۹ عضو فامیل خود به شمول ۷ کودک جان باختند.

پس از این حمله، مقام های امریکایی در ابتدا مدعی بودند که یک موتر حامل افراطیان گروه داعش را هدف قرار داده اند، اما کمی بعد معلوم شد که اشتباه کرده اند و یک خانواده غیرنظامی را هدف قرار داده اند.

به دنبال آن، واکنش های زیادی در افغانستان و امریکا نسبت به این حمله صورت گرفت و شمار زیادی از مردم خواستار تحقیقات از این حمله شدند.

جنرال «سمیع سعید» بازرس ارشد پنتاگون مسئولیت تحقیق از این حادثه را بر عهده گرفت و پس از انجام تحقیقات در گزارش خود نوشت که در این حمله یک «اشتباه غم انگیز» صورت گرفته است، اما هیچ خطای جنگی وجود ندارد و پرسونل مطابق با دستورات عمل کرده اند.

وی در متن گزارش خود پیشنهاد کرده بود که هیچ یک از عوامل این حمله مجازات نگردد.

براساس گزارش نیویورک تایمز، لوید آستین وزیر دفاع امریکا توصیه های مقام های ارشد نظامی خود به شمول جنرال کنت مک کنزی فرمانده فرماندهی مرکزی امریکا (سنتکام) و جنرال ریچارد دی کلارک فرمانده عملیات ویژه امریکا مبنی بر عدم تنبیه انضباطی پرسونل نظامی دخیل در این حمله را پذیرفته و اعلام کرده کسی در این خصوص مجازات نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا