امنیت و جرایم

امریکا: طالبان پیمان شکسته اند

ایالات متحده امریکا و شماری از کشورهای هم پیمان او با انتشار اعلامیه مشترکی نسبت به اعدام و ناپدید ساختن نیروهای امنیتی سابق افغان به دست طالبان ابراز نگرانی کردند.

امریکا و متحدینش در این اعلامیه هشدار می دهند اگر ثابت شود که کشتار و ناپدید ساختن نیروهای امنیتی پیشین افغان به دست طالبان صورت گرفته است، آنگاه طالبان مرتکب نقض قوانین حقوق بشری شده و این برخلاف عفو عمومی اعلام شده از سوی این گروه می باشد.

به نقل از راشا تودی واشنگتن از امارت اسلامی خواسته است عفو عمومی اعلام شده خود را در مورد نیروهای امنیتی و مقامات دولتی پیشین به طور کامل تطبیق کنند و مطمئن شوند در سطوح مختلف نیروهایشان در سراسر افغانستان اجرا می گردد.

اعلامیه همچنین از طالبان می خواهد در مورد کشتار نیروهای  امنیتی پیشین به دست نیروهایشان به طور جامع و کامل و شفاف تحقیق کند، نتیجه تحقیقات را با مردم شریک سازد و عاملان کشتار را بازخواست نماید.

اعلامیه تاکید می کند امریکا و متحدانش طالبان را براساس عملکرد و نه گفتار ارزیابی می کنند.

باید گفت دیده بان حقوق بشر روز سه شنبه هفته گذشته در یک گزارش بیست و پنج صفحه یی مدعی شد حداقل چهل و هفت عضو پیشین نیروهای امنیتی افغان و نظامیانی که به طالبان تسلیم شده یا توسط طالبان به اسارت درآمده بودند در بازه زمانی پانزده آگوست تا سی و یک اکتبر توسط طالبان کشته یا ناپدید شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا