• انتشار: 26 سپتامبر 2018
  • ساعت: 10:40
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29450
پرینت

امریکا شیوۀ جنگ خود در افغانستان را تغییر می دهد

وزارت دفاع امریکا اعلام کرده است شیوه جنگ برابر طالبان تغییر کرده و حضور نظامی امریکا در مناطق زیر تهدید افزایش خواهد یافت.

جیمز متیس وزیر دفاع امریکا در تازه ترین اظهاراتش گفته است که هنوز هم رویکرد طالبان بر ادامه جنگ استوار است، از همین رو شیوه جنگ برابر این گروه تغییر کرده و حضور نظامی امریکا در مناطق زیر تهدید افزایش خواهد یافت.

همزمان با افزایش تلفات نیروهای امنیتی کشور در نبرد با طالبان، وزیر دفاع امریکا از عملی کردن برنامه هایی جدید برای کاهش تلفات نظامیان افغانستانی خبر داد.

در همین حال برخی رسانه های امریکایی از قول مقام‌های نظامی این کشور گزارش داده اند که برای نخستین بار ۴۰۰ سرباز واحد گارد ملی این کشور در زمستان پیش رو برای یک مأموریت غیر رزمی وارد افغانستان خواهند شد.

وزیر دفاع امریکا از دادن جزئیات برنامه جدیدش خود داری کرده، اما گفته است که بر اساس این برنامه امکانات لازم را در اختیار نظامیان افغانستانی قرار خواهند داد که در مناطق مورد تهدید با طالبان بجنگند.

جیم متیس می‌گوید: طالبان در سال گذشته تلفات سنگینی به نیروهای افغانستانی و امریکایی وارد کردند؛ از همین رو ما بر اساس رویکرد طالبان که بر ادامه جنگ استوار است، تاکتیک‌های خود را عوض می‌کنیم و حضور نظامی خود در برخی مناطق را نیز بیشتر خواهیم کرد”.

براساس یک گزارش که از سوی روزنامه نیورک تایمز منشتر شده شمار تلفات نیروهای امنیتی افغانستان در جنگ با طالبان در مقایسه با دو سال قبل تقریبا دو برابر شده است.

همچین طارق شاه بهرامی وزیر دفاع کشور دو روز قبل در مجلس سنا اعلام کرد که در ماه سنبله بیش از ۵۰۰ تن از نیروهای اردوی ملی در جنگ با طالبان کشته و بیش از ۷۰۰ دیگر زخمی شده اند.

این آمار نشان می دهد که تحرکات دهشت افگنان در افغانستان افزایش یافته و درگیری های خونین همواره باعث کشته و زخمی شدن نیروهای امنیتی در این کشور می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.