سیاست

پنتاگون: روند بررسی خروج نیروهای امریکایی از افغانستان آغاز شده است

وزارت دفاع امریکا اعلام کرد روند بررسی خروج نیروهای امریکایی از افغانستان آغاز شده است.

به نقل از سی‌ان‌ان، پنتاگون در بیانیه‌ای که امروز چهارشنبه، ۱۷ قوس منتشر شد، گفته‌است تیم بررسی نحوه خروج نیروهای امریکایی از افغانستان از یک هفته به‌ این‌سو، بررسی‌هایش را در این مورد آغاز کرده‌است.

طبق معلومات پنتاگون، این تیم که قبلا برای بررسی روند خروج امریکا از افغانستان ایجاد شده، قرار است روی موارد بعد از خروج امریکا در ۳۰ آگست‌ سال جاری تحقیق کند.

راب لودویک؛ یکی از سخنگویان پنتاگون گفته وزارت دفاع امریکا متعهد است آنچه را در افغانستان اتفاق افتاده درک کند.

او افزود به همین‌ دلیل پنتاگون روند خروج از افغانستان را بررسی می‌کند.

سخنگوی پنتاگون مشخص نکرده که تحقیق این تیم بررسی، چقدر زمان را در بر خواهد گرفت؛ اما گفته‌است این تیم هفته گذشته کارش را آغاز کرده‌است.

این در حالی ‌است که روند خروج نیروهای امریکایی از افغانستان بارها مورد انتقاد شماری از مقامات پیشین و کنونی امریکا قرار گرفته‌است.

پیش‌تر اداره بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان هم‌ روند خروج‌ امریکا ز افغانستان را نامنسجم‌ خواند و گفت خروج امریکا براساس زمان‌بندی غیرواقعی اتفاق افتاده‌است.

نوشته های مشابه

۴ دیدگاه

 1. در قدم اول سلام احترام دارم دیدگاه من نسبت به طالبان طالبان یک شخصی بی فاید و ضرر رسان در افعانستان از نظری ما شیناخته میشه از وقت که طالبان امده هیچ کدام مردم افغانستان چه در افغانستان چه در خارج نفس راحت نگشیده خلاص گپ با طالبان را نمیخواهی ما زن هستیم آزادی میخواهم ما فوتبالیست بودیم آرزو داشتیم آرزو های ما را از ما گرفت تحصیل میکدیم تا برای خانواده فقیری خود که سالها برای ما زحمت گشیده نان پیدا کنیم اما چه شد هیچ ممنونم از تان

 2. سلام خدمت خواننده گان نهایت گرامی ومعززکه نوشته های مان رامیخوانید.نظرمااین است که دررابطه به وضعیت این کشورکه طبق معمول یک حکومت که ازصحنه سیاسی رفت به حکومت جدیدوقت داده شودوبه رسمیت شناخته شونداینهاهم فرزندان افغانستان هستندکمونست هاحق حکومت داری راداشتندمسلمانان چراندارند اگرموضوع قتل وخون ریزی است افغانستان بدبخت درکدام زمان از
  قتل وخون ریزی به امن بوده است که مردم گلایه دا رندمردم این کشور
  ازمرمی نه بلکه ازگرسنگی وقحطی به سطوه امده اند امیدوارم که از
  تکبربیجاه وپارتیزانی ونجات پرستی وتعصب ناکارتمام تان خودداری نموده وبه مشکلات این ملت مظلوم توجه وغمخواری نموده ودست
  بهم داده وکشتی ورشکسته رانجات دهید

 3. لطف نموده ایمیل آدرس امریکا جهت خروج از افغانستان را برای ما ارسال نماید.
  بخصوص افرادی نظامی حکومت پیشن که در خطر جدی قرار دارند.

 4. سلام خدمت همه حکومت فعلی طالبان کسانی استن که درلست سیاه امریکاه قرار دارند یعنی جنایت جنگی زیاد کردن چون میتواند یک جنایت کار در کابینه دولت حکومت کند دوم اینکه گفتار های دولت طالبان با عمل کرد شان مطابقت نداشته وندارد هرعسکر طالب هرظلمی که دلش خواست بالای مردم بیچاره میکند از شلاق زدن روی سرک تا تلاشی خانه بخانه !آیا دوکابین حکومت دیگر کشور ها هم جنایت کار می‌تواند سهم بگیرند یا مردم افغانستان به مصرف استن هر کشوری به خاطر منافع خودشان یعنی به غارت بردن معادن افغانستان بادولت های افغانستان همکار میشود امریکاه وجامعه جهانی توجه به همه اتباع افغانستان داشته باشند چون فعلا نود وپنج فیصد کابینه دولت طالبان پشتون است چهارتا از دیگه اقوام راکه باخوددرکابینه دارند انها هم همکارهای جنگی بیست ساله شان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا