سیاست

امریکا در مورد قتل و ناپدید شدن نیروهای امنیتی پیشین افغان ابراز نگرانی کرد

آیالات متحده امریکا بخاطر قتل و ناپدید شدن نیروهای امنیتی پیشین افغانستان ابراز نگرانی کرده است.

توماس وست، نماینده ویژه ایالات متحده امریکا برای افغانستان گفته است که طالبان آگاه استند که ایالات متحده بخاطر گزارش‌ها در مورد قتل‌های انتقام جویانه و ناپدید کردن اعضای پیشین نیروهای امنیتی افغانستان عمیقاً نگران است.

آقای وست دیشب در توییتر خود نوشت:” از طالبان خواسته ایم که برای ما اطمینان دهند که تعهد شان در مورد عفو به گونه کامل رعایت می شود.”

این در حالی است که دیدبان حقوق بشر روز سه‌شنبه(۹ قوس) در گزارشی گفت که طالبان بیش از صد تن از نیروهای امنیتی پیشین افغان را تنها در چهار ولایت افغانستان بدون محاکمه اعدام یا ناپدید کرده اند.

این سازمان افزوده است که معلومات موثق در مورد قتل بیش از۱۰۰ پرسنل نظامی، پولیس، اعضای ادارۀ استخبارات و ملیشه ها از غزنی، هلمند، قندهار و قندوز گردآوری کرده است.

به گفتۀ دیدبان حقوق بشر، طالبان در پاسخ به یافته های این سازمان گفته است که عاملان بدرفتاری ها را برکنار کرده، اما هیچ معلوماتی در مورد اثبات این ادعایش ارائه نکرده است.

محمد حسن آخوند، رئیس الوزرای حکومت طالبان به تازگی در پیام صوتی مدعی شد که عفو عمومی را که آنان اعلام کرده اند در جهان نظیر ندارد، اما برخی‌ها با این گفته های وی موافق نیستند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. امریکا در باری ناپدید شدن همکاری نظامی ما تنها ابراز نگرانی میکند و این روند ادامه دارد باید توقف کنند این کار طالبان را اخر کشورهای عضوناتو چرا ماره اینقدر حمایت کردن کمک کردن در بخش های نظامی تعلیم دادن هر کشور به سهم خود کمک مان کرد حال که جان نیروهای نظامی سابق در خطر هست تنها گذاشتن و خبرنگار فعال مدنی و هنرمندان را پناه میتن چرا ماره هم پناه نمیتن که مسلکی و هر کدام مان روشن فکر و مدافعه حقوق هم وطنان خود بودیم ما چهار خواهر ویک بردار هستیم که از جمله چهار خوار سه دانه مان در نظام قبلی با تشویق برادرم که نظامی بود در نظام امدیم که از ما ناتو حمایت میکند امروز تنها ماندن ماره برای نظامی ها هم ویزه بشردوستانه بتن دگه در افغانستان زندگی کرده نمیتوانیم با وجود موجودید دشمنان جانی مان که ما ره هم قاتیل طالبان خود میدانند چگونه زندگی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا