• انتشار: ۱۶ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۸:۵۱
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 21416
پرینت
یک مقام امریکایی:

امریکا در سختترین شرایط هم در کنار مردم افغانستان باقی می ماند

لیزا کرتس، معاون دستیار رییس‌ جمهوری امریکا و مدیر ارشد امور آسیای جنوبی و مرکزی دفتر شورای امنیت ملی ایالات متحده امریکا، در دیدارش با حنیف اتمر مشاور امنیت ملی گفت که امریکا در سختترین شرایط هم در کنار مردم افغانستان باقی می ماند.

 

خانم کرتس که در رأس یک هیأت بلند پایه به نمایند‌گی از ایالات متحدۀ امریکا به منظور شرکت در نشست «پروسۀ کابل» به کابل آمده است، در رابطه به تجهیز نیروى امنیتى و دفاعى افغانستان به مشاور امنیت ملى اطمینان داد.

خانم کرتس افزود، حکومت و مردم ایالات متحده آمریکا همیشه در سخترین شرایط سیاسى و امنیتى در کنار دولت و مردم افغانستان باقی خواهد ماند.

در ادامه این دیدار خانم کرتس طى سخنانش علاوه نمود و گفت، کنفرانس پروسه کابل در رابطه مبارزه با تروریزم و ایجاد استراتیژى مشترک از سوى کشور هاى عضو این کنفرانس یک نوآورى جدید بوده، و ایالات متحده آمریکا از تمام تصامیم کنفرانس پروسه کابل در رابطه مبارزه با تروریزم و بعد از کنفرانس در زمینه تطبیق این پلان حمایت همه جانبه خواهد کرد.

ایشان امیدوارى نموده افزود، کشور هاى منطقه از کنفرانس پروسه کابل و در زمینه عملى سازى تصامیم این کنفرانس رول مهم بازى خواهند کرد.

در اخیر خانم کرتس گفت، تدوین و باز بینى پالیسى اداره دونالد ترامپ در باره افغانستان نهایى شده و جزیات آن عنقریب از طریق رسانه ها شریک خواهد شد.

در این دیدار دو جانبه که عصر روز گذشته برگزار شده بود، هر دو طرف در چوکات توافق نامه امنیتى در باره ثبات منطقه، همکارى هاى نظامى و آماده ساختن و امضا کردن سند تطبیقى مشوره هاى لازم کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.