• انتشار: ۲۱ ثور ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۶:۳۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 58031
پرینت

امریکا در حال برچیدن پایگاه بگرام است

مقامات آمریکایی اعلام کردند این کشور در حال برچیدن بزرگترین پایگاه نظامی خود در فرودگاه بگرام و انهدام تجهیزات و اوراق کردن ادوات نظامی است.

مقامات آمریکایی اعلام کردند که این کشور در حال برچیدن بزرگترین پایگاه نظامی خود در فرودگاه بگرام و انهدام تجهیزات و اوراق کردن ادوات نظامی است.

به گزارش آسوشیتدپرس، نظامیان آمریکا در حال خارج کردن تجهیزات حساس از پایگاه‌های مختلف در سرتاسر افغانستان هستند و برخی از این تجهیزات را نیز منهدم یا اوراق کرده و برای فروش به قرضه فروشی‌ها منتقل می‌کنند و مابقی را به نظامیان دولت تحویل می‌دهند.

مقامات آمریکا اعلام کردند تاکنون ۱۳۰۰ قطعه که قابل خروج از افغانستان نبوده را از بیم تصاحب آنها توسط طالبان منهدم کردند.

به گفته این نظامیان، تاکنون ده‌ها کانتینر مملو از تجهیزات نظامی از طریق هواپیمای باربری ارتش آمریکا و همچنین از طریق مرز زمینی پاکستان و آسیای مرکزی از افغانستان خارج شدند.

نظامیان امریکایی هر وسیله ای که قابل انتقال به خارج یا قابل تحویل به نظامیان دولت نیست را تا جای ممکن تخریب کرده و به قرضه فروشی‌های اطراف این پایگاه تحویل می‌دهند.

مقامات آمریکایی درباره ماهیت تجهیزات منهدم شده یا ادوات تحویل داده شده به دولت افغانستان بسیار محتاطانه عمل می‌کنند، اما به نظر می‌رسد که تجهیزات حساس از افغانستان خارج و تنها ادوات نظامی از جمله بالگرد، تانک و اسلحه و مهمات و همچنین چندین پایگاه تحویل دولت خواهد شد.

یک مقام غربی در این باره مورد تردید مقامات آمریکا در تحویل تجهیزات نظامی به آسوشیتدپرس گفتند که مقامات نظامی برای خروج تجهیزات لجستیکی خود در یک دوگانه قرار گرفته بودند، افتادن این تجهیزات به دست طالبان یا ناراحتی متحدان افغان، که در نهایت گزینه دوم انتخاب شده و نظامیان در حال منهدم کردن لوزام نظامی از ترس تصاحب آنها به دست طالبان هستند.

همچنین این رسانه از قول برخی خریدان افغان مواد اوراقی گفته است که آمریکایی‌ها همه تجهیزات از جمله تردمیل، لوله‌های آتش نشانی را که هیچ خطری نداشته است را تخریب و از بین برده و حاضر به تحویل‌ آنها به دولت افغانستان نشدند.

حاجی گل یکی از خریدان این تجهیزات گفته است که آمریکا آنها را تخریب کرده و هنگام خروج به ما اشغال تحویل می‌دهد.

آمریکا و نظامیان خارجی پس از ۲۰ سال در حال خروج از افغانستان و جمع آوری تجهیزات لجستیکی خود هستند و تخریب این تجیهزات نظامی مردم را به شدت خشمگین کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.