امنیت و جرایم

امریکا: داعش یک تهدید جدی برای حکومت طالبان و امریکا به شمار می رود

 وزارت امور خارجه امریکا اعلام کرد شاخه خراسان گروه داعش، برای دولت طالبان در افغانستان و نیز برای امریکا یک تهدید جدی است.

ند پرایس؛ سخنگوی وزارت خارجه امریکا شامگاه سه‌شنبه، ۲۰ میزان در یک نشست خبری گفت دیدار هیأت امریکایی با نمایندگان طالبان در دوحه قطر صریح، فنی و مثبت بوده است. این وزارت پیشتر نیز گفتگوهای دو روزه با طالبان را سازنده و مثبت خوانده بود.

آقای پرایس در این کنفرانس تاکید کرد شاخه خراسان گروه داعش تهدیدی جدی برای طالبان، امریکا و متحدان این کشور به شمار می‎ رود.

او افزود در مذاکرات روز شنبه و یکشنبه، گفتگوهای مفیدی با طالبان در خصوص کمک‌های بشردوستانه به افغانستان صورت گرفته است.

مذاکرات میان امریکا و طالبان روز شنبه در دوحه آغاز شد و دو روز ادامه یافت که اولین دیدار هیأت‌های طالبان و امریکا پس از سقوط کابل بود.

پیشتر، امریکا گفته بود به کمک‌های بشردوستانه‌ خود ادامه می‌دهد، اما این کار از طریق حکومت سرپرست طالبان صورت نخواهد گرفت.

از طرفی هم، امریکا در حالی داعش را تهدید جدی برای دولت طالبان و امریکا می‌خواند که این گروه در دو ماه گذشته حملات مرگباری را در ولایت کابل، قندوز، پروان و ننگرهار انجام داده‌اند. طالبان اما می‌گویند داعش تهدید نیست و تنها برای آنان «مزاحمت» ایجاد می‌کند. سخنگوی طالبان اخیراً از بازداشت چند عضو مهم داعش خبر داده و گفته این گروه به زودی در افغانستان سرکوب خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا