• انتشار: ۱۷ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۳:۵۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 65050
پرینت

امریکا حمله تروریستی به مسجد سید آباد در کندز را محکوم کرد

ند پرایس؛ سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا در بیانیه ای ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان حمله به مسجد سید آباد کندز، گفت مردم افغانستان سزاوار داشتن «آینده‌ای عاری از ترور» هستند.

ایالات متحده امریکا حمله تروریستی انتحاری در مسجد شیعیان ولایت قندوز را محکوم کرد. در این حمله ده‌ها تن شهید و زخمی شدند و گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

این انفجار هنگام برگزاری نماز جمعه در یک مسجد شیعیان در ولسوالی خان‌آباد ولایت قندوز رخ داد و در نتیجه آن حدود ۶۰ نفر شهید و نزدیک به ۱۵۰ تن دیگر زخمی شدند.

وزارت امور خارجه امریکا ساعاتی پس از این حمله با انتشار بیانیه‌ای، آن را به شدت «محکوم» کرد.

ند پرایس؛ سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا در این بیانیه ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان این حمله، گفت مردم افغانستان سزاوار داشتن «آینده‌ای عاری از ترور» هستند.

شاخه خراسان گروه داعش مسئولیت این حمله انتحاری را به عهده گرفت.

حمله روز جمعه در قندوز با محکومیت شدید داخلی و بین‌المللی روبه‌رو شده‌است. سخنگوی طالبان هم این حمله را «جنایت» خوانده و از آغاز تحقیقات در این باره خبر داده‌است.

این سومین حمله خونبار گروه داعش بر غیرنظامیان پس از حاکمیت طالبان در افغانستان محسوب می‌شود؛ اگرچه پیش از این، بمب‌گذاری‌های مرگبار و ترورهای مسلحانه داعش علیه طالبان نیز چندین کشته و زخمی برجای گذاشته است.

طالبان گفته‌اند این آخرین تحرکات داعش در افغانستان است و این گروه تهدید بزرگی علیه امنیت کشور نیست. این گروه اخیرا چندین عملیات را در کابل به منظور دستگیری و کشتن اعضای داعش، اجرا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.